Egy lépéssel a döntő előtt a Vasas

A címvédő angyalföldi csapat 8-5-re legyőzte a szezon meglepetés csapatát a Ferencvárost a férfi vízilabda bajnokság rájátszás első mérkőzésén. A 10 pontig tartó csatában, a Vasas 9-0-ra áll. Az Eger a Dominó otthonában nyert.

Az alapszakaszt az élen záró piros-kékek 6-0-ás előnnyel kezdték a csatát, de a Ferencváros még távolról sem mondott le a döntőbe jutásról.

A bajnoki címvédő Vasas fogadta a Komjádi uszodában a Fradit. Az első két negyedben elég szoros csatát hozott, hiszen 5-4 volt az eredmény. A harmadik negyedben eldőlt a találkozó, hiszen az angyalföldi csapat két, míg a zöld-fehérek egyetlen egy gólt sem tudtak szerezni. Az utolsó negyedben egy-egy gól született, így kialakult a 8-5-s Vasas-siker. Ezzel a címvédő egy győzelemnyire került a fináléba kerüléstől.

A Kőér utcában Gerendás György csapata az Eger öt góllal legyőzte a Domino-Honvédot. Összesítésben 6–3-ra vezet a Heves megyei együttes.