Döntőben a Vasas, az egrieknek márcsak egy lépés

A Vodafone férfi vízilabda bajnokság elődöntőjében az egyik párharc eldőlt: a címvédő Vasas bejutott a döntőbe. Az egriek legyőzték a Dominot, így már csak egy lépés számukra a döntő.

A bajnoki címvédő Vasas a Népligetben 13-7-re legyőzte a Ferencvárost, ezzel simán jutottak be a döntőbe. A másik párharcnál sokkal izgalmasabb a helyzet. Mivel hétközben Gerendás György csapata az Eger a Domino otthonában nyerni tudott, így előnybe került. Mindenképpen javítani kellene Vad Lajoséknak, hogy ne kerüljenek nehéz helyzetbe.

A mérkőzés szoros csatát hozott, egészen az első félidőig, akkor 4-2-re vezettek a hazaiak. A második félidő elején már három góllal vezetett az egri csapat. A találkozón végig megmaradt a különbség, így 10-7-re megnyerte a hazai csapat. Ezzel a győzelemmel már 9-3 az állás az Eger javára a 10 pontig tartó küzdelemben.

Az elődöntő 3. mérkőzését a Kőér utcában rendezik, pénteken 19.30 órától.