Győri-csoda Dániában: két góllal nyertek a Viborg ellen!

Szombaton délután Aalborgban a Győri Audi ETO csapata Görbicz Anita nélkül szenzációs győzelmet aratott a dán Viborg otthonában a Bajnokok Ligája elődöntőjének első mérkőzésén.

Mindkét csapat a legjobbja nélkül állt ki a Bajnokok Ligája döntőjének első mérkőzésén Aalborgban. A Viborgnál Popovics, míg a győrieknél Görbicz sérülése miatt nem lépett pályára.

Az első félidőben remekül játszott a Rába-parti csapat, hiszen mindenki 100%-san játszott és koncentrált a feladatára. Ezzel sikerült is meglepni a dánokat, akiknél lehetett látni nem számítottak erre az ellenállásra. Hol az egyik csapat, hol a másik tudott elhúzni egy-két góllal. A 25. perc környékén a játékvezetők szigorú döntést hoztak: Kovacsicz Anikó szabálytalankodott Jurackkal, egyből piros lapot kapott. Ezzel a kiállítással a győri lányok felszívták magukat, és újult erővel mentek előre: Tomori lőtte a gólokat és Pálinger remekül védett. A félidőre egy gólos győri vezetéssel mentek pihenni a csapatok (14-15).

A fordulás után is folyt a csata, és nem nagyon változott az eredmény. A 45. perc környékén, már góllal is vezettek a győri lányok.
Az utolsó percekben is bőven akadtak izgalmak: egy perccel a vége előtt Konkoly Csaba időt kért. Indítás után Spiridon növelte kettőre a győri előnyt, a Viborg időntúli szabaddobást lőhetett, de a sorfal sáncolt, kettővel nyert a Győrt (24-26).

Kiválóan játszott a győri csapat, főleg Herr Anita, Tomori Zsuzsa, és Pálinger Katalin. Igazságtalanok lennénk, ha a három hölgyet emelnék ki, hiszen ezen a délutánon a Rába-partiak CSAPATKÉNT nyerték meg ezt a mérkőzést.

A visszavágót egy hét múlva Veszprémben rendezik meg.

Női kézilabda Bajnokok Ligája, döntő, 1. mérkőzés
Viborg-Győri Audi ETO 24-26 (14-15)

Győri-csoda Dániában: két góllal nyertek a Viborg ellen!” bejegyzéshez egy hozzászólás