Szávay-búcsú a Roland Garrostól

szavay_ágiKiesett Szávay Ágnes a francia nyílt teniszbajnokságon a harmadik fordulóban. A magyar játékos a nyolcaddöntőben sima két szettben 6:2, 6:4-re kapott ki a szlovák Dominika Cibulkovától.

A világranglistán 31. magyar játékos 1 óra 36 perc alatt maradt alul a WTA-rangsorban 19. riválisával szemben.

Az első szettben Ági sok hibával játszva 38 perc alatt 6-2-re megnyerte a szlovák lány. A második felvonásban a magyar teniszező összekapta magát, és 2-0-ra vezetett. Egy elbukott hosszú labdamenet után viszont újabb hullámvölgy következett, és két kettős hibával csakhamar odalett az előny.

Miközben a magyar játékos egyre indiszponáltabban ütött, Cibulkova újra lendületbe jött, sorozatban öt gémet nyert (2:5), mérkőzéslabdája is volt, mégis Szávay brékelt.

A szlovák a következő gémben is meccslabdához jutott, de ezzel sem tudott élni (4:5), ám saját szervájánál már nem remegett meg, és nyert.

A magyar teniszező 44-szer, míg ellenfele csak 22-szer rontott.