Kikaptunk a szlovákoktól…

Veszélyben az Eb részvétel.

A továbbjutás szempontjából fontos mérkőzésen játszott a magyar férfi kézilabda-válogatott a szlovákok ellen az Európa-bajnoki selejtezősorozatban, szerdán Szombathelyen.

Az első félidő elején két gyors magyar góllal kezdődött, majd érkezett három vendég válasz is. Ezután a mieink négy góllal elhúztak. 15 perc után 8-5-re vezetünk. Mindkét oldalon jöttek a cserék, és a félidő végére 15-12-es magyar vezetéssel mentek pihenni a csapatok.

Fordulás után felváltva estek a gólok, és egyre nagyobb lett az iram. A versenyben maradásért küzdő szlovákok remekül tartották magukat, még emberhátrányban is betaláltak, ráadásul a Dunaferrben légiós Stochl büntetőt fogott. A 40. percben egyenlő lett (20-20), és a szövetségi kapitány időt kért. A Gyöngyösben beállós Kopco hiába szórta a gólokat, a vendégek nem tudtak fordítani, így a lélektani előny azért megmaradt.

A hazaiaknál Nagy László volt elemében, ő is kedvére talált be, majd 25-25-nél rontott, és a szlovákok átvették a vezetést, aztán Harsányi a hétméterest a felső lécre vágta.

Az utolsó tíz percen belül Mocsait szándékos lábért kiállították, így még nehezebb lett a magyarok dolga. A lendületbe jött ellenfél 29-26-ra elhúzott, majd Nagy László duplázott, aztán kiállították róla Kopcót. A végén Nagy még lövést rontott, így aztán Eklemovics találata csak a minimális különbségű vereség eléréséhez volt elegendő.

A vereség azt jelenti, hogy a továbbjutás veszélybe került, és – a papírforma-győzelmeket leszámítva – vagy Horvátországban vagy Szlovákiában nyerni kell.

FÉRFI Kézilabda EB-selejtező, 4. CSOPORT:
MAGYARORSZÁG–SZLOVÁKIA 29–30 (15–12)
Szombathely, 2500 néző. V: Nikolov, Nacsevszki (macedónok)
Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek: 5/2, ill. 2/1
MAGYARORSZÁG: FAZEKAS – Iváncsik T. 2, Rosta, NAGY L. 9, Herbert, Ilyés 2, IVÁNCSIK G. 4, Csere: Mikler (kapus), Császár 1, Harsányi 1, Nagy K., Eklemovics 3, Zubai 3, Mocsai T. 4 (2)
SZLOVÁKIA: STOCHL – Stranovsky 1, VALO 5, SZŰCS 3, Petro 1, SULC 7, STRANOVSKY 5, Csere: Paul (kapus), Bicanik, Niznan, KOPCO 7, Pekar, Kleis 1 (1)

5. Finnország 0/7
(a csoport első két helyezettje jut ki a 2010. január 19. és 31. közötti ausztriai Eb-re)