Kosár Eb: Szlovák győzelem az eddigi veretlen lettek ellen

Elvesztette veretlenségét a lett női kosárlabda-válogatott az Európa-bajnokságon, miután 78–69-re kikapott Szlovákiától. A hazai csapat hétfőn Spanyolország ellen javíthat.

Folytatódik a remek görög szereplés a női kosárlabda Eb-n, ezúttal a csehek estek áldozatul. A spanyolok az előző meccshez híven szintén rosszul kezdték a találkozót a lengyelek ellen, aztán a szünetig nyolc pontos hátrányban voltak (31-39). A fordulás után azonban támadásban és védekezésben is elkapták a fonalat, és egy fergeteges negyeddel (22–6) nemcsak fordítottak, de a mérkőzést is eldöntötték.

A nap meglepetését a szlovákok okoztak azzal, hogy a házigazda és veretlen letteket legyőzték.