Sima győzelem a szlovávok ellen – írány Kína!

Remek játéknak köszönhetően magabiztosan 33-22-re legyőztük Szlovákiát, így kettős győzelemmel a magyar női kézilabda válogatott kijutott a decemberi kínai világbajnokságra.

A magyar csapat az első mérkőzésen 22-21-re nyert a szlovákok ellen. A hazai visszavágón a pihenőjét töltő Pálinger és a sérült Görbicz, Szamoránsky és Kovacsicz, valamint Szűcs nélkül lépett pályára a magyar válogatott Nyíregyházán.

Az első félidő elején gyakorlatilag eldőlt a továbbjutás kérdése, miután a mieink remekül játszottak a szlovákok ellen. A vendégek a 8. percben tértek magukhoz, igaz ekkor már 7-1-es magyar vezetés volt. Először 10-3-nál érződött egy kis megingás a magyarok játékában, ami lehetőséget adott az ellenfél felzárkózására. Négy-öt gólra csökkent a különbség, de a játékrész végére ismét megrázták magukat a magyar csapat tagjai és Szucsánszki Zita irányításával magabiztos vezetéssel mehettek pihenni. (18-11).

A fordulás után sem hozott változást a játék képében. Egyetlen percig sem volt kérdéses, hogy ki nyeri az összecsapást és ki játszik majd a világbajnokságon. A hajrára minden játékosának lehetőséget adott Imre Vilmos szövetségi kapitány, a pályára lépő fiatalok pedig éltek a lehetőséggel. A magyar válogatott kettős győzelemmel jutott ki a világbajnokságra. (33-22)

Női vb-selejtező, visszavágó:
MAGYARORSZÁG-SZLOVÁKIA 33-22 (18-11)
Nyíregyháza, játékvezetők: Hintenaus, Schneider (osztrákok).

MAGYARORSZÁG: Herr O., Pastrovics (kapusok), Bognár B. 1, Hornyák Á. 2, Mörtel 1, Orbán A. 4, Sopronyi 1 (1), Szabó V. 1, Szucsánszki 5 (1), Tomori 2, Tóth K. 4, Tóth T. 6, Vérten 3, Vincze 3. Szövetségi kapitány: Imre Vilmos.

SZLOVÁKIA: Gratnerová, Tóthová (kapusok), Benusková 3 (2), Dubajová 4, Glankovicová, Halasová, Hodosková, Jakubisová 2 (1), Jansaková, Pajtásová, Popluhárová 2, Puskasová, Skolková 3, Stuparicová 4, Sukenniková, Szöllősiová, Trochtová 1, Vorreiterová 3. Szövetségi kapitány: Lubomir Popluhár.

Kiállítások: 4, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 5/2, ill. 6/3.

Továbbjutott Magyarország kettős győzelemmel, 55-43-as összesítéssel.