Gólzáporos találkozón nehezen nyert Brazília

Hét gól született a hétfő délutáni mérkőzésen.

Az utolsó percben, tizenegyesből szerzett góllal győzte le Brazília Egyiptomot a Konföderációs Kupa B-csoportjának nyitómérkőzésén.

A dél-amerikai gárda nagy lendülettel kezdte a találkozót, miután az ötödik percben a Real Madrid új szerzeménye Kaká révén megszerezték a vezetést. Két perccel később jött az egyiptomi válasz: Zidan egyenlített. A 12. percben Elano szabadrúgása után Luis Fabiano fejesével ismét vezettek a dél-amerikaiak. A félidő végére egy brazil szöglet után Juan révén újra gólt szereztek a brazilok, így immáron 3-1 volt az eredmény.

Fordulás után szépített az észak-afrikai csapat: az 54. percben Mohamed Savki szánta el magát egy távoli lövésre, labdája a meglepődött Julió César mellett a bal alsó sarokba vágódott (3–2). A bekapott góltól szinte sokkot kapott a brazil csapat, szinte rögtön ki is egyenlített Egyiptom, miután egy perccel később Zidan Aboutrika passzából megszerezte önmaga második, csapata harmadik gólját, amikor is a csatár közelről a kapu jobb oldalába lőtt (3–3).

Amikor már mindenki elkönyvelte, hogy meglepetés eredmény születhet, akkor az egyiptomiak cserejátékosa Ahmed el-Muhammadi a gólvonalon állva kézzel mentett, amiért Howard Webb játékvezető kiállította és 11-est ítélt.

A büntetőt Kaká értékesítette, így Brazília, ha nehezen is, de 4–3-ra győzött Egyiptom ellen.