Kosárlabda Eb: Bombameglepetés! Nyolc év után újra Európa-bajnok a francia válogatott!

Óriási meglepetésre az esélytelenebb francia csapat nyert a jóval esélyesebb címvédő orosz gárda ellen a lettországi Eb-döntőben. A harmadik a spanyol, az ötödik helyen végül a görögök végeztek.

A helyosztók első mérkőzésén a hetedik helyért ment a csata a házigazda lettek és az olaszok között. Az első negyed kivételével mindegyiket megnyerte a hazai csapat, így megszerezte a hetedik helyett. Az ötödik helyért az olaszok és a görögök küzdöttek. Az első félidőben két ponttal 29-27-re vezettek az olaszok, sőt a harmadik negyed végén 46-40 volt az állás. Az utolsó negyedben a hellász tagjai szenzációs játékot produkálva megfordították a találkozó eredményét, végül négy ponttal megnyerték az egész mérkőzést a görögök.

A bronzéremért a spanyol és a fehérorosz csapat játszott. Az első két negyedben a hispánok szenzációsan játszottak a beloruszok ellen, miután a félidőre 36-20-ra vezettek. A második félidőre, majdnem elveszítették a hatalmas előnyüket, amellyel végül hét pontos spanyol győzelemmel végződött.

A döntőben a címvédő oroszok és a franciák játszottak. A francia csapat óriási meglepetésre a jóval esélyesebb orosz gárda ellen, remek védekezésének köszönhetően 57-53-re legyőzte a címvédőt, és ezzel 2001 után újra megnyerték az Eb-t!