Brazil szamba, olasz szégyen

A világbajnoki címvédő Olaszország sima vereséget szenvedett Brazíliától a Konföderációs Kupa B-csoportjának utolsó fordulójában. Az elődöntőbe került az amerikai és a brazil válogatott.

A Konföderációs Kupa B-csoportjának utolsó fordulójában az eddig hibátlan Brazília az Egyiptomtól vereséget szenvedő Olaszországgal találkozott. A világbajnoki címvédőnél a kezdőben kapott helyet Fabio Cannavaro, aki így 126. alkalommal lépett pályára a válogatottban, amivel beállította Paolo Maldini vonatkozó rekordját.

Az első félidőben a szenzációsan fociztak a dél-amerikaiak, az olaszok nem találták az ellenszert. A brazil fölény góllá érett, miután a 37. és a 43. percben Luis Fabiano gólt szerzett A félidő végére, újabb gólt szereztek, Dossena öngóljával, így a szünetben 3-0.

A második játékrészben már egy visszafogott selcecao jött ki a pályára, az eredmény már nem változott, így története legsimább győzelmét arassa az olasz válogatott felett.

Az olaszok ráadásul elbúcsúztak a további a küzdelmektől, az Egyesült Államok ugyanis szintén 3-0-ra verte Egyiptomot, így a brazilok mögött a tengerentúliak jutottak a négy közé a Konföderációs Kupán.