Wimbledon: Czink Melinda búcsúzott

Czink_MelindaCzink Melinda az első fordulóban vereséget szenvedett a 17. helyen kiemelt, 2006-os győztes francia Amélie Mauresmótól a wimbledoni teniszbajnokságon.-írja a telesport.hu

Eredmény:
1. forduló (a 64 közé jutásért):
nők:
Mauresmo (francia, 17.)-CZINK 6:1, 4:6, 6:2

Az első, 19 percig tartó szettben a 29 éves Mauresmo valósággal átgázolt rengeteget hibázó magyar ellenfelén, így 6:1-gyel hozta azt.

A folytatásban óriásit javult Czink játéka, 2:2 után kétszer is elvette Mauresmo adogatását, így ő hiába vett ebből egyet vissza, a magyar játékos 6:4-re hozta a játszmát.

A záró felvonásra Czink kissé elfáradt, óriási ziccereket hibázott, míg Mauresmo főként kiváló első adogatásainak köszönhetően gyűjtötte a pontokat, s végül a negyedik meccslabdáját értékesítve, 89 perc alatt jutott be a legjobb 64 közé.

A 2009-ben remekül teljesítő Czink ötödik alkalommal játszott a wimbledoni torna főtábláján, eddig csak 2006-ban élte túl az első kört.

Forrás: mti/telesport.hu