Öttusa Eb: ezüstérmet szerzett a férfi váltó a lipcsei viadalon

ottusaeb09_logoEzüstérmet szerzett kedden a Marosi Ádám, Tibolya Péter, Németh Róbert összeállítású magyar csapat a lipcsei öttusa Európa-bajnokság férfi váltóversenyében.

Győzött a litván trió, a harmadik helyen pedig a csehek végeztek.

A magyarok vívásban ötödikek, úszásban harmadikok, lovaglásban pedig hatodikok voltak, ennek nyomán a lövészettel kombinált futást negyedikként kezdték, és remek zárószámot produkálva két helyet előreléptek.

A magyar küldöttség három éremmel zárta a kontinensviadalt. Korábban Marosi egyéniben, illetve a Gyenesei Leila, Kovács Sarolta, Vörös Zsuzsanna alkotta női csapat nyert bronzérmet.

ÖTTUSA EB, LIPCSE
FÉRFI VÁLTÓ, EREDMÉNYEK
1. Litvánia (Edvinas Krungolcas, Tadas Zemaitis, Justinas Kinderis) 6638 pont
2. Magyarország (Marosi Ádám, Tibolya Péter, Németh Róbert) 6582 (vívás: 34 győzelem/26 vereség/872 pont, úszás: 2:51.44 perc/1284 pont, lovaglás: 1094 pont, lövészet-futás: 22:27 perc/3332 pont)