Wimbledon: Gigantikus csatában Federer történelmi győzelmet aratott

Wimbledon2009Szenzációs, a tenisz szépségét bemutatva Roger Federer öt játsmzában legyőzte az amerikai Andy Roddickot. A svájci teniszező 15. Grand Slam győzelmét szerezte meg, sé ezzel egyeduralkodó lett a férfiak mezőnyében

A döntő előtt Federer és Roddick egymás ellen eddig 20-szor játszottak. A svájci 18-szor, az amerikai mindössze kétszer tudott nyerni. Vajon a 21. mérkőzésen ki lesz a győztes? Vajon Roddick először, vagy Federer a sportág történetében 15. alkalommal nyerhet a Grans Slam tornán.

Az első szettet az amerikai 7:5-re megnyerte, a másodikban mindenki hozta az adogatását, így rövidítésre került sorra. A tie breakben Roddick 6-2-re is vezetett, onnan a svájci feltámadt, megfordította, és végül megnyerte a gémet. A harmadik szettet is 7:6-ra nyerte meg Federer, így az állás játék három szett után 2-1 a svájcinak. A negyedik szettben Roddick brékelni tudott a svájcival szemben, 6:3 győzött. A mindent eldöntő utolsó ötödik szettben óriási, gigantikus csata után 16:14-re megnyerte Federer. Ezzel a győzelemmel Federer hatodszor diadalmaskodott Wimbledonban, és pályafutása 15. Grand Slam-győzelmét gyűjtötte be, és így megelőzte az amerikai Pete Samprast az örökranglista élén. Az újabb diadallal Federer hétfőtől ismét világelső.