Budapesti tenisztorna: Félbeszakadt az utolsó negyeddöntő

Magyar szempontból siker és kudarc is volt a mai napon, miután Marosiék párosban az elődöntőben kikaptak, viszont Szávay Ági bejutott az elődöntőbe a Római Teniszakadémián zajló WTA-tornán

A nap első negyedöntő mérkőzésén az ukrán Bondarenko sima két szettben legyőzte 7:5, 6:1-re az izraeli Peert. Amint arról korábban a SportMenü is beszámolt Szávay Ági a svájci Bacsinszky Tímeát 6:2, 6:3-re legyőzve magabiztosan jutott be az elődöntőbe. Az ellenfele az ukrán Bondarenko lesz.

A negyeddöntő harmadik mérkőzésén a román Gallovits két szettben szoros csatában győzte le a horvát Marticot 6:3, 7:6 (8-6)-ra. Az utolsó párosításban az első helyen kiemelt svájci Patty Schnyder és az ötödikként rangsorolt orosz Alisza Klejbanova meccsén 4:3-as állásnál az eleredő eső miatt kényszerültek az öltözőbe távozni a felek. A találkozó szombaton 12:30 órakor folytatódik

Párosban Marosi Katalin a kanadai Fichmannel sima két szettben kikaptak a Bondarenko párostól 6:1, 6:1-re.

Eredmény, egyes, negyeddöntő:
Schnyder (svájci, 1.)-Klejbanova (orosz, 5.) 4:3-nál félbeszakadt

Szávay (4.)-Bacsinszky (svájci) 6:2, 6:3
A. Bondarenko (ukrán, 6.)-Peer (izraeli) 7:5, 6:1
Gallovits (román)-Martic (horvát) 6:3, 7:6 (8-6)

páros, elődöntő:
A. Bondarenko, K. Bondarenko (ukrán, 2.)-Fichman, Marosi (kanadai, magyar) 6:1, 6:1