Nehezen, de nyert a magyar csapat az Unicum-Kupán

Pénteken megkezdődött az 14. Unicum-kupa a Margitszigeten. A Kemény Dénes vezette magyar válogatott szoros csatában 9-6-ra legyőzte az Ausztrálokat

Az első menetben a csapatok 3-3 gólt szereztek. A második játékrészben csupán egy találat született, ekkor Kiss Gergely emberelőnyben volt eredményes. A harmadik negyedet abszolút a magyar válogatotté volt, Kis Gábor góljára Dyson még válaszolt, mindkét gól emberelőnyből született. Az utolsó két percben még kétszer találtunk be az ausztrálok hálójába, így magabiztos, 7–4-es előnnyel várhattuk a záró játékrészt.

Az utolsó negyed vártál szorosabb pillanatokat hozott, miután az auszik ugyanis sorozatban két gólt dobtak, így a hajrában az volt a tét, hogy képes-e megőrizni előnyét a magyar csapat. A végső befejezése előtt másfél perccel Biros Péter ejtése eldöntötte a találkozót, ez után még Varga Dénes is betalált, így a mieink végül 9–6-ra nyerték meg első meccsüket a 14. Unicum-kupán