EL: Elfsborg-Haladás 3-0, Steaua Bukarest-Újpest 2-0 – a kibeszélő-show

Europa_League_logoA legújabb kupasorozat második selejtezőkörében a szombathelyi Haladás mellett az Újpest is megkezdi a szereplését. A vasiak a svéd Elfsborggal, míg a lila-fehérek a többszörös román bajnokkal, a Steaua Bukaresttel játszanak. A SportMenü meghív téged egy közös szurkolásra, és bízzunk egy jó eredmény elérésében.

-Elfsborg – Haladás, 19:00:
A csütörtöki Elfsborg-Szombathelyi Haladás El-selejtező első találkozóján a skót Calum Murray fújja majd a sípot. Segítői Keith Sorbie és Stuart Macaulay lesznek.

A Szombathelyi Haladás utazó kerete: Rózsa, Szép, Gőcze, Maikel, Csontos, Devecseri, Guzmics, Irhás, Iszlai, Lattenstein, Kuttor, Lengyel, Molnár, Oross, Nagy G., Schimmer, Simon, Skriba, Tóth P., Ugrai.

A Haladás csapatából sérülés miatt biztosan hiányzik Kenesei Krisztián, nem lesz ott a pályán a beteg Rajos Gábor, és hiányozni fog a Lokomotiv Taskenthez igazoló Vörös Péter is. Bemutatkozhat viszont a visszatérő Nagy Gábor, és először lehet kezdő Irhás Ignác.
Csertői Aurél vezetőedző kijelölte a várható kezdőcsapatot: Rózsa – Schimmer, Guzmics, Kuttor, Tóth P. – Molnár, Iszlai, Irhás – Skriba, Oross, Nagy.

Csertői szerint agresszív és kemény focit játszik a svéd csapat, többet között erről is beszélt a klub honlapján.

“Két felvételt láttam eddig a svédekről. Az egyiken hazai pályán hengereltek. A másikon idegenben picit döcögött a játékuk. Azt gyanítom ellenünk, akár csak az első felvételen, agresszíven, keményen fognak focizni. Nehéz megmondani, hogy mivel lennék elégedett. Így maradjunk annyiban, hogy a győzelemmel mindenképp.”

A svéd vezetőedző szerint megnyugtató előnyt szerezzen a szombathelyi visszavágó előtt.
Magnus Haglund az Elfsborg edzője:

Az egész csapatomnak a maximumot kell nyújtani, és ha ez így lesz nem lehet gond célunk elérésével. Sok mozgásos játékra törekszünk, csatáraink folyamatosan változtatni fogják a helyüket. Több gólos győzelemre számítok.

A svédek várhatóan a Covic – Karlsson, Lucic, Wikstöm (Andersson), Florén – Ishizaki (Möbaeck), Svensson, Danielsson, Bajrami – Ericsson, Keen összeállításban kezdik a holnap esti találkozót.

A találkozóról a haladas.nyugat.hu-n onlineban olvasható, illetve élőképes, valamint a nyugatradio.hu-n élő rádióközvetítés lesz.

Steaua Bukarest – Újpest, 19:30:
A görög Michael Kukulakisz vezeti csütörtökön a Steaua Bucuresti-Újpest FC labdarúgó Európa Liga selejtezőt. A játékvezető asszisztensei Dimitrisz Bozacidisz és Dimitrisz Szaraidarisz lesznek.

A lilák utazó kerete a Steaua ellen:
Kapusok: Balajcza Szabolcs, Végh Zoltán, Horváth Tamás
Mezőnyjátékosok: Ivan Dudics, Foxi Kethevoama, Kabát Péter, Korcsmár Zsolt, Mladen Lambulics, Pollák Zoltán, Rajczi Péter, Remili Mohamed, Sándor György, Simek Péter, Simon Attila, Tony Stokes, Tóth Norbert, Tisza Tibor, Vaskó Tamás, Vermes Krisztián, Simon Krisztián, Takács Zoltán

A helyi újságírók megrohamozták az Újpest szakvezetőjét erről számolt be az ujpestfc.hu. A skót szakember szerint a mostani Újpest FC erőssége a csapategység, míg a Steaua gyengesége az elbizakodottság lehet. Willie McStay egy kissé provokatív kérdésre válaszolva elmondta, hisz a csodában, és az Újpest szeretné meglepni a Steauát.

A klub honlapja szerint a lila-fehérek várhatóan, így kezdenek a románok ellen: Balajcza – Vermes, Vaskó, Korcsmár, Pollák – Dudics, Sándor, Stokes, Tisza – Kabát, Rajczi.

A Steaua Bukarest – Újpest FC találkozót a Sport1 adja élőben 19:15-től.

19:00: Íme a kezdőcsapatok
Elfsborg: Covic – Karlsson, Lucic, Wikström, Florén – Mobaeck, Svensson, Danielsson, Bajrami – Ericsson, Keen.

Haladás: Rózsa – Schimmer, Guzmics, Kuttor, Tóth P. – Molnár, Irhás, Iszlai – Nagy G., Oross, Skriba.

19:12: Elkezdődött a Elfsborg- Haladás találkozó. Az első 10 percben óriási fölényben játszik a hazai csapat, egyelőre 0-0 az állás.

19:30: Az első fél óra után továbbra is erős a svéd fölény, Rózsa Dániel a Haladás kapusa remekül véd eddig.

19:38: A 34. percben meg volt az első igazi Haladás helyzet. Skriba Máté csent el egy labdát a félpályánál, megiramodott két védő között, majd Oross Mártonhoz passzolt, aki a jobb oldalról visszatette középre a labdát, Skriba centikkel maradt le.

19:50: A véghajrában még egy nagy svéd helyzet volt, de ez is kimaradt. Az első félidőben óriási fölényben játszik a hazai csapat, a Haladás, inkább kontrákkal építkezik, kevés sikerrel Egyelőre a szünetben gól nélküli döntetlen az állás.

20:00: Elkezdődött a második félidő Borásban a Elfsborg-Haladás találkozó, ahol 0-0 az eredmény.

20:17: Bukarestben véget ért az első félidő a Steaua – Újpest találkozó. A mérkőzésen több hazai akció alakult ki, de gól nem született. A 43. percben a Steauau támadója Vaskó belerúgásá miatt a játékvezető – jogosa – kiállította, így emberelőnybe került az Újpest. Egyelőre 0-0 az állás.

20:20: Vezetnek a svédek. A jobb oldalról végezhetett el egy szabadrúgást az Elfsborg. Ishizaki beadását követően Svensson előbb a kapufára fejelt, a kipattanót azonban már nem rontotta el. 1-0.

20:41: Két gólra növelte az előnyét a svédek, miután a 84. percben Bajrami passzolt Ishizakihoz a 16-oson belül, a csereként beállt játékos Rózsa mellett kilőtte a jobb alsó sarkot. 2-0

20:49: Ishizak betör a tizenhatoson belülre, a védőkön keresztül bepasszolja az ötösre, és a középen érkező Avdichoz passzolt, aki közvetlen közelről Rózsa kapujába gurított. 3-0.

20:52: Vége a borasi találkozó, ahol a hazai csapat, az Elfsborg megérdemelten győzte le a Haladást 3-0-ra.

22:00: Bukarestben a Steaua 2-0-ra legyőzte az Újpestieket. Bosszantó volt a találkozó, mert két elkerülhető góét kapott a lila-fehér csapat. Tiszának óriási helyzete volt, de az kimaradt. Nehéz lesz a visszavágó, de mindent meg kell próbálni a továbbjutásért.