Drávurcz vezetésével magabiztosan győztük le a kínaiakat

A magyar női vízilabda válogatott 10-7-re legyőzte a kínaiakat az A-csoport első mérkőzésén a Római világbajnokságon. A mieink legjobbja Drávucz Rita volt, folytatás kedden a házigazdák ellen.

Az első negyedben eléggé idegesen és döcögősen kezdtünk, miután a támadásainknál kimaradtak a helyzetek, a védekezésnél Horváth Patrícia remekül védett, a világbajnokság első magyar gólját Pelle Anikó szerezte.

A második negyedben a magyar csapat remekül játszott. Az elején megkaptuk az első emberelőnyt a vb-n, és ezt ki is használtuk Szűcs Gabriella révén. Azonban az ázsiaiak nem adták fel, és mindkét csapat újabb gólokat szereztek – ekkor 4-4 volt az állás… -, aztán beindult a magyar henger. Drávucz Rita ugyanis gyorsan egymás után háromszor is eredményes volt, így a mérkőzés felénél háromgólos magyar vezetést mutatott az eredményjelző (7–4).

A harmadik negyedben tovább nőtt a mieink előnye, így a záró felvonásra ötgólos előnnyel készülhetett Petrovics Mátyás csapata. Az utolsó negyedben kicsit visszafogottan játszottunk, ugyanis egy gólt sem szereztünk, így végül 10-7-re győztünk a kínaiak ellen.
Folytatás kedden a házigazda olaszok ellen.