MotoGP, Sachsenring, bemelegitő edzés: Barbera az első, Tóth Imre a 21.

A 250-esek bemelegítő edzését a spanyol Hector Barbera nyerte, a meglepetésember, Rattaphark Wilairot előtt. Mattia Pasini az ötödik, Tóth Imre pedig a huszonegyedik lett a húsz perces tréningen – írja a motogphirek.hu

A negyed-literesek bemelegítő edzése száraz körülmények között vette kezdetét, ámbe borús időben és helyenként esőfoltos pályán. Mint mindig, az első percek most is a pályával való ismerkedéssel telt, így csak 5-7 perccel a tréning megkezdését követően jöttek a jobb köridők. A nagy próbálkozásnak a mezőny két cseh versenyzője, Karel Abraham és Lukas Pesek is megitta a levét, mivel mind a ketten buktak a leintés előtt tizennégy perccel. Ekkor az élen Jules Cluzel, a qatari nagydíjon második helyen célba érő francia motoros állt, 1.28.502-es köridejével, azonban mivel a versenyzők folyamatosan gyorsultak, így a sorrend is szinte másodperceként változott. Tíz perccel a vége előtt a következőképpen nézett ki a top10: Debon, Faubel, Lüthi, Pasini, Meglio, Tomizawa, Baldolini, De Rosa, Cluzel. Tóth Imi ekkor a tizenhetedik volt.

Két perc múlva a sorrend kezdett az úgymond megszokott lenni, ami azt jelenti ,hogy a legjobbak közé felzárkózott Aoyama, Pasini, Barbera és Bautista is, sőt, Simoncelli átvette a vezetést Alex Debontól, 1.26.204-el. Az olasz motoros viszont nem tudta megőrizni az első helyét, így a leintést követően már csak a negyedik pozícióban állt. A bemelegítő edzést végül is Hector Barbera nyerte a meglepetésember, Rattaphark Wilairot és Alex Debon előtt. A Team Tóth olasz motorosa, Mattia Pasini az ötödik helyen végzett, míg Tóth Imi a huszonegyediken. Az erőviszonyok tehát kissé másképpen néznek ki, mint a tegnapi esős időmérő edzésen. Akkor még Bautista és Hiroshi Aoyama a világbajnoki pontverseny első két helyezettje, a legjobb négy között volt, most viszont előbbi a hetedik, utóbbi pedig a tizenegyedik lett.

Az igazi meglepetést viszont Rattaphark Wilairot okozhatja a számunkra a futamon, hiszen látható, hogy a Warm Up-on a második leggyorsabb volt. Talán mondani sem kell, hogy a tahi versenyző még soha sem állt a dobogón a MotoGP-ben, de még csak a top5-ben sem tudott végezni egyetlen futamon sem. Magyar szempontból talán Tóth Iminek és szerelőinket kellene valamit találni még a motor beállításait illetően, hogy Imre a pontokért tudjon harcolni. Pasini helyzete jónak tűnik, majd meglátjuk mire lesz elég, mindenesetre talán senki sem bánná, ha olasz himnusz szólna a 250-es verseny után, méghozzá a Tem Toth színekben motorozó Pasininek. Meglátjuk…