Szenzációs magyar győzelem a házigazdák ellen!

A magyar női vízilabda válogatott 8-5-re legyőzte a nagy rivális házigazda olaszokat az A-csoport második mérkőzésén. Ezzel a győzelemmel a Petrovics-csapat bejutott a negyeddöntőbe a római világbajnokságon

Igaz presztízs mérkőzést rendeztek kedden késő este a római világbajnokságon, hiszen mindkét csapat eléggé jól ismeri egymást. Aki ezen az estén nyerni tud, az nemcsak a csoportot megnyeri, hanem egyenes ágon be jut a negyedöntőbe.

Az első negyedben a házigazdák kezdtek jobban, miután Roberta Bianconi és Teresa Frassinetti góljaival gyorsan elhúzott 2-0-re. Aztán Szűcs Gabriella révén a 3. percben szépített a magyar csapat. Az első negyedből hátralévő időben nem született újabb találat.

A második negyed elején ismét kétgólos olasz előny volt, Elisa Casanova szerezte a gólt. Hamar megjött a mieink válasza Tomaskovics Eszter és Drávucz Rita révén egyenlíteni tudtak. A negyed vége előtt másodpercekkel azonban ismét villant Bianconi, így 4-3-as hazai vezetéssel vonultak a nagyszünetre a felek.

A harmadik negyedben újra kétgólos előny a házigazdáknak, miután Tania Di Mario szerezte, de újra megdobbant a magyar női szív, hiszen Valkai Ágnes és Pelle Anikó találataival másodszor is felállt kétgólos hátrányból Petrovics Mátyás csapata.

A záró negyedben már nem volt kegyelem a magyarok részéről. Hiába volt dupla annyi kiállításunk (14-7), mégis mi éltünk a lehetőséggel. Kisteleki Dóra fórban szerzett góljának köszönhetően a mérkőzés során először vezet a magyar válogatott. Négy perc volt vissza, amikor a 6 az 5 elleni játéknál tovább nőtt az előny: Pelle középről vágta be a labdát a talján kapuba. A kegyelemdöfés a végére maradt: a hajrában az ifjú újoncok egyike, az alig 17 éves Keszthelyi Rita parádésan vette be a hazaiak hálóját.

Ezzel 8-5-re nyert a magyar válogatott, és megnyerte csoportját. Ami azzal az előnnyel jár, hogy további mérkőzés nélkül, egyenes ágon jutott a negyeddöntőbe.

Folytatás csütörtökön Üzbegisztánnal játszik a Petrovics-csapat.

A-csoport, 2. forduló:
Magyarország – Olaszország 8-5 (1-2, 2-2, 2-1, 3-0)
a magyar góldobók: Pelle 2, Szűcs, Tomaskovics, Drávucz, Valkay, Kisteleki, Keszthelyi 1-1