Vízes VB: Magyarország – Kanada 6-9

Hétfőn kora délután rendezték meg a Magyarország – Kanada női vízilabda negyeddöntő mérkőzést a római világbajnokságon. A juharlevelesek a harmadik negyedben döntötték el a mérkőzés sorsát, hiszen akkor pontosabban és gólerősebben játszottak, mint a magyarok. A Petrovics-csapat ah 5.-8. helyért küzdhet a világbajnokságon

Már korábban bemutattuk a két csapatot. A mérkőzésről negyedenként beszámolunk.

Hajrá Magyarok!

1. negyed: Mi hoztuk el először a labdát a ráúszásnál. Egyből emberelőnybe kerültünk. Sajnos kapufát dobtunk. Kanadai emberelőnyt kihasználva vezetnek a juharlevelesek. Hiába lőttünk kapufát, sajnos ismét gólt kaptunk, méghozzá emberhátrányból (0-2). Újabb magyar emberelőny. Drávurcz szépített! Szép volt, Rita! Egy szép egyéni mozdulat után Drávurcz önmaga és csapata második gólját szerezte 2-2! Fordulatos első negyed után az állás 2-2.

2. negyed: Az első percekben mindkét oldalon komoly védekezés folyik. Újabb emberelőnyt kaptunk, és Szűcs révén ki is használtuk 3-2. Sajnos hamar egyenlített Kanada, egy szép egyéni akció végén 3-3. A második negyedből 3 és fél perccel a vége előtt Pelle Anikó szépségdíjas góljával ismét vezetünk 4-3. Újabb kanadai emberelőny, de remekül blokkolt a magyar védelem. A játékvezetők elég könnyen megadják a kanadaiaknak az emberelőnyt, hiszen a hatodik lehetőséghez jutottak. A kanadai kapitány időt kért. Az emberhátrányt kivédekeztünk, de sajnos gólt kaptunk, így az állás 4-4. Bő egy perc van még a második negyedből, és magyar emberelőny van. Sajnos kimaradt a lehetőség.

A második negyedben kétszer is vezettünk (3-2, 4-3), azonban a kanadaiak szívósan küzdenek ellenük, és kiegyenlítettek. A játékvezetők elég sok kiállítást adnak meg mindkét csapatnak.

3. negyed: A ráúszásnál mi szereztük meg a labdát, és már támadunk is. Sajnos kimaradt a helyzetünk. A másik oldalon egy szép kanadai lövést Horváth Patrícia szépen kivédte. Most mi támadunk, de nem sikerült helyzetet kialakítani. Mindkét csapat gólt szerzett, így az állás 5-5. Távolról két gólt kaptunk,és így 7-5-re vezetnek a juharlevelesek. Emberelőnyt kaptunk, szépítési lehetőséghez kerültünk. A lövésünket blokkolták a kanadaiak.

A harmadik negyedben pontatlanul játszunk, nem játszunk eléggé határozottan. A kanadaiak távolról nagyon jól lőnek. Az utolsó negyedben határozottabban kell játszani. A megoldás: a jó védekezés, és pontos kapura lövés. Ez lehet a siker receptje.

4. negyed: Újabb gólt kaptunk… a kanadai játékos szép ejtése révén 8-5-re vezetnünk ellenünk. Emberelőnyt kaptunk, Petrovics Mátyás időt kért, sajnos nem tudtunk gólt szerezni. Magyar kiállítás, emberelőnybe kerültek a kanadaiak, a lövésük mellé ment. Fontos lenne egy gólt szereznünk, mert különben elmehet a továbbjutás lehetősége. Szűcs Gabriella góljával szépítettünk!!! Bő 5 perc van még a mérkőzésből, és két gólos hátrányban vagyunk. Bármi lehet. Két és fél perccel a vége előtt emberelőnybe kerültek a kanadaiak és időt is kértek. Nehéz meccs, de még nincs vége. A juharlevelesek kihasználták az emberelőnyt, Perreault góljával, már 9-6 nekik. Sajnos eldőlt a továbbjutó kiléte. Az utolsó másodpercekben, még Tóth Ildikó gólt szerzett, de ez kevés volt, ahhoz hogy továbbjussunk.

A negyedben hiába próbálkoztak a lányok, ezen a napon nem ment a játék.

Összességében elmondható, hogy Kanada megérdemelten nyerte meg a találkozót. A Petrovics-csapatnak sokat kell még dolgoznia, ahhoz hogy ebből érem is legyen bármilyen világversenyen. A cél a római világbajnokságon az ötödik hely megszerzése.

Eredmény, női vízilabda-vb, negyeddöntő:
Magyarország – Kanada 7-9 (2-2, 2-2, 1-3, 2-2)
Róma, 500 néző
v.: Boris Margeta (szlovén), Decio Patelli (brazil)
gól: Drávucz 2, Szűcs 2, Pelle 1, Takács 1, Tóth 1, illetve Perreault 3, Csikos 2, Robinson 2, Alogbo 1, Radu 1