A Petrocics-csapat egy góllal kikapott a hollandoktól

Szerda délben lejátszotta a magyar női vízilabda válogatott a helyosztó mérkőzését Hollandia ellen. A Petrovics-csapat egy gólos vereséget szenvedett az olimpiai bajnoktól, egy fordulatos mérkőzésen

Az első két negyedig a magyar csapatnak, alig akadt momentuma, miközben a hollandok parádésan játszottak. Az olimpiai bajnok 4-1-re is vezetett, a nagyszünetben 5-2 volt az állás. A harmadik negyed első gólját is ők szerezték, de ezután feltámadt a Petrovics-csapat. Zsinórban öt gólt dobtak, és a negyed végére 7-6 volt az állás nekünk.

Az utolsó negyed elején két gólt szereztünk, ekkor 8-6 volt az eredmény, aztán a hollandok kiegyenlítettek. Sőt egy perccel a mérkőzés vége előtt emberelőnybe kerültek a németalföldiek, és időkérés után, pontosan végigjátszva a figurát, Iefke van Belkum nem hibázott. A magyar csapat utolsó támadását lövés nélkül fejezte be, így vereséget szenvedett.

Pénteken a Petrovics-csapat a 7. helyért az Ausztrália-Spanyolország meccs vesztesével játszik.

NŐI VÍZILABDA, az 5-8. helyért:
Magyarország–Hollandia 9–10 (1–3, 1–2, 5–1, 2–4)
Gólszerzők: Drávucz 2, Kisteleki 2, Keszthelyi 2, Tomaskovics, Szücs G., Valkai Á., ill. M. Cabout 3, Van Belkum 2, M. van der Sloot 2, Guichelaar, Smit, J. Cabout