EL, 3. selejtezőkör: Fenerbache – Bp. Honvéd 5-1 (3-0) – a kibeszélő-show

Europa_League_logo

Csütörtökön este a Bp. Honvéd is megkezdi a szereplését a nemzetközi kupában. A fortuna nem volt a kispestiek mellett, hiszen a török Fenerbachet kapta. Szurkoljunk közösen a Honvédnak egy szép eredmény eléréséhez.

Az új kupasorozatban a harmadik selejtezőkörében kapcsolódik be a Bp. Honvéd, mint a Magyar Kupa címvédőjeként. A Nyoni sorsoláson nem volt szerencséje a kispesti csapatnak hiszen az egyik legerősebb és nevesebb török csapatot, a Fenerbachet kapta.

Fenerbahçe_logoRöviden bemutatjuk a Fenerbachet.
A klubot 1907. május 3-án alakították meg. Az egyesület nevét Isztambul azonos nevű mahalléjáról, Fenerbahçéről kapta: Fenerbahçe Spor Kulübü, azaz Fenerbache Sports Club. A labdarúgáson kívül van még 10 szakosztálya (Atlétika, férfi-női kosárlabda, úszás, vitorlázás, férfi-női röplabda, asztalitenisz, boksz, valamint evezés). A klub a Világgazdaság 2008. július 19-i híre szerint a világ legértékesebb együttese, piaci kapitalizációja elérte a 2 milliárd dollárt, ezzel pedig megelőzték a Manchester United -ot és a Real Madridot is.

A klub beceneve, a Sárga Kanári hivatalosan nincs használatban, csak a szurkolók hívják így. Az elnevezést a rajongók először Cihat Arman kapusra ragasztották rá, aki rendszeresen sárga mezben lépett pályára, a beceneve pedig „repülő kapus” volt. Később a sárga kanári becenév a klubra is átragadt. Az egyesület saját magát a honlapján Sarı-Lacivertler-nek, azaz „Sárga-Kékeknek” nevezi.

Tizenhétszeres török bajnok, és négy alkalommal nyert meg a nemzeti kupát. A Szuper Kupát hétszer hódították el.

A jelenlegi keretet húsz török, hét brazil, és egy spanyol alkotja. Olyan világhírű játékos szerepel itt, mint a brazil világbajnok Roberto Carlos, a spanyol válogatott támadója Daniel Güiza, és a török nemzeti csapat egyik meghatározója Kazim Kazim.

Nyáron a régi-új szakvezető a német Christoph Daum vette át a szakmai irányítást. A vezetőedző korábban 2003 és 2006 között a sárga-kékeknél. A török csapat múltjában számos magyar edző is dolgozott, mint Svenk Josef, Németz Gábor, Molnár Ignác, Székelly László, Markos Imre, Mészöly Kálmán, és végül Cserna Pál.

A Şükrü Saracoğlu Stadiont utoljára 2006-ban újították fel. A befogadó nézőszám: 53 586.

Bp. Honvéd2A Bp. Honvéd:
Sisa Tibor vezetésével a kispesti csapat 2009 nyarán megnyerte a Magyar Kupát. Nyáron jelentős változás történt: több alapembert küldtek el, és a helyükre fiatalok, hazai és külföldi játékosok érkeztek. A Soproni Liga első fordulójában hazai környezetben 3-1-re nyert a Honvéd a Kaposvár ellen.

A török sajtó nagy magyar veréssel készül, a kispestiek szakvezetője Sisa Tibor bízik a csapatában. A klub honlapján kifejette az elképzelését: “szervezetten, egységesen és okosan kell játszanunk ahhoz, hogy jó eredményt érjünk el. Az a fontos, hogy tegyünk meg mindent a sikerért”.

A Fenerbache várható kezdőcsapata:
Volkan – Roberto Carlos, Bilica, Önder Turaci, Gökhan Gönul – Santos Emre, C. Oliveira, Divid – Güiza, Alex

A Bp. Honvéd várható kezdőcsapata:
Németh-Vukmir, Debreceni, Botis, Hajdú-Benjamin, Hidi-Hrepka, Macko, Diego- Abraham

A találkozó 20:45-kor (helyi idő szerint 21:45) kezdődik.

A mérkőzést élőben a DigiSport adja majd – ha nem jön közbe egy technikai gond… -, ha valakinek nincsen DigiSportja, akkor ezen az oldalon bármelyik stream-el megtudja nézni.

20:45-kor elkezdődött a találkozó. A 12. percben Debreceni szabálytalankodott a Honvéd kapuja előtt, úgy 20 méterrel, így török szabadrúgás következett. A labda mögött Roberto Carlos állt, a brazil nem kegyelmezett erős lapos lövését nem tudta hárítani Németh Gábor. A vezető gól után tar szélsőhátvéd megsérült és le kellett cserélni. A gól óta két veszélyes kispesti akció volt. Az első fél óra végén újra gólt szerzett a hazai csapat. Egy jobboldali beadás után a középen üresen érkező Güiza befejelte csapata második gólját. Bő tíz perccel később újra gólt szerzett a spanyol támadó: a kispesti védők szerencsétlenkedése után Benjamin veszítette el a labdát Emrével szemben a 16-osnál, aki balról középre adott, Güiza pedig menetrendszerűen érkezett és a tehetetlen Németh mellett a hálóba lőtt. 3–0. A kétperces hosszabbítás után a játékvezető lefújta az első félidőt. A török csapat izzadtság nélkül simán vezet három nullára a Honvéd ellen.

A második félidő elején mindkét oldalon akadtak lehetőségek. A 61. percben egy gyors ritmusváltás után a Fener megrázta magát. Nevezetesen Kazim indította Gökhan Gönült a jobb oldalon, aki az alapvonal közeléből adta be a labdát, Güiza pedig ismét pontosan érkezett és a bal alsóba lőtt. 4–0 A spanyol támadó a klasszikus mesterhármast ért el. Eltelt öt perc és ismét Fener-gól született. A tizenhatoson kívül Alex bepasszolta Deividnek, aki visszaadja a honfitársának a labdát, a csapatkapitány okosan a hosszú sarokba rúgja a labdát 5-0. Gombócból is sok ez már… A 78. percben szépített a Honvéd! Hajdu jobboldali szöglete után Zsolnay ugrott magasra és befejelte a labdát a hálóba 5-1. A mérkőzés hátralévő perceiben akadtak lehetőségek, de újabb gól nem született, így kialakult az 5-1-es Fener győzelem a Bp. Honvéd ellen.

A visszavágót jövő héten csütörtökön rendezik meg zárt kapuk mögött a Bozsik-Stadionban.

EL, 3. selejtezőkör: Fenerbache – Bp. Honvéd 5-1 (3-0) – a kibeszélő-show” bejegyzéshez ozzászólás

1. Új infok:
    Holnap este a DigiSport teljes egészében leadja a Levadia-Debrecen találkozott. Sőt jövő héten szerdán élőbe adják a visszavágót is. Meglátjuk :).

Kedvelés

2. Tibu,
    A részletes online közvetítés nem jöhet létre, mert több konkurens portál is adja. Itt csak a legfontosabb események kerülnek fel. A többit, majd privátban elmondom.

A meccsről az első hsz-ban leírtam.

Kedvelés

3. Azt hittem közvetítitek a mérkőzést és úgy lesz kibeszélő-show. Be kell látni, itt show, csak a Fenerbache részéről van, már 3-0 a javukra. Ebből megalázó vereség lesz.

Kedvelés

4. Sajnos nagyon sok a különbség a két csapat között. Mind gyorsaságban, mint játékosanyagban (aminőségre gondolok), mind a bajnokság ritmusára. Ez a realitás a magyar és a török foci között.