A Petrovics-csapat győzelemmel búcsúzott

A magyar női vízilabda válogatott a hetedik helyért öt góllal verte Spanyolországot a római vizes bajnokság.

A Petrovics-legénység a csoportmérkőzéseket veretlenül megnyerte, így egyenes ágon bejutott a negyeddöntőbe. A középszakaszban a Kanada-Németország győztesével játszik a magyar csapat. A juharlevelesek 13-7-re legyőzték a németeket. A negyeddöntőben a mieink 9-7-es vereséget szenvedtek Kanada ellen. Mint később kiderült az észak-amerikai csapat a döntőig beverekedte magát. Ezután az 5-8. helyért először a hollandokkal játszottunk, ahol 10-9-re kikaptunk.

Pénteken reggel a hetedik helyért a spanyolokkal játszottunk. A találkozót az ibériai kezdték jobban, miután két gyors gólt szereztek. Ekkor Petrovics Mátyás, szövetségi kapitány kapust cserét hajtott végre: a rutinos Horváth Patricia helyett a fiatal Gyöngyössy Anikó váltotta. Ezután a mieink magukhoz tértek és a negyed végére, már 4-3 volt az állás. A következő három negyedben a magyar csapat nem kegyelmezett, és öt góllal, azaz 13-7-re legyőztük a spanyolokat.

A magyar női vízilabda válogatott a hetedik helyen végzett a római világbajnokságon.

Női vízilabda világbajnokság, a 7. helyért:

Magyarország-Spanyolország 11-6 (4-3, 3-1, 3-1, 1-1)
Gólok: Drávucz 4, Pelle 2, Szűcs G. 2, Tomaskovics 2, Kisteleki D. 1 ill. J. Pareja 2, B. Gil 1, C. Lopez 1, L. Lopez 1, P. Pena.