Soproni Liga: A zöld sasok visszatértek, a Vidi az első

soproniliga_logo1Az elmúlt hétvégén rendezték meg a Soproni Liga második fordulóját. Három év után parádés győzelemmel tért vissza a Fradi az első osztályban. A magyar bajnokságot a Videoton vezeti veretlenül.

Pénteken este beszámoltunk arról, hogy a második forduló nyitó mérkőzését a Pintér Attila irányításával a Győri ETO a Vasas otthonában 2-0-ra nyert.

Szombaton délután egy mérkőzést rendeztek, a bajnoki címvédő Debrecen hazai pályán fogadta az újonc Pápát. Az első félidőben több helyzete volt a Lokinak, azonban a vendégeknek volt egy lehetőségük, igaz lesgól volt, így gól nélkül mehettek pihenni a csapatok. Fordulás után más sebességi fokozatra kapcsolt a Loki, aminek meg lett a gyümölcse: a harmadik percben Oláh Lóránt révén megszerezték a vezetést (1–0). Tíz perccel később aztán gyakorlatilag eldőlt a meccs, amikor egy védelmi hiba után Oláh elől Coulibaly lőtt a kapuba (2–0). A hátralévő percekben újabb gól nem született simán nyert a Debrecen.

Három kemény esztendő után újra az első osztályban a Fradi, az ellenfél a Csank János vezette Zalaegerszeg volt. A zöld sasok szárnyaltak, és ezt tessék szó szerint érteni is, miután nagy iramban és helyenként szép focit bemutatva kiütéses 4-1-es győzelmet arattak a Zete ellen.

A találkozó összefoglalója:

Székesfehérvárott zárt kapuk mögött rendezték meg a Videoton-Diósgyőr mérkőzést. Az első félidőben nem született gól, viszont a második sok izgalmat hozott. A Vidi az 51. Vujovics, a 62. percben Alves révén megszerezte a vezetést és két góllal vezetett is. Már-már mindenki elkönyvelte a hazai sikert, amikor jött a diósgyőri válasz, először Lippai a 82., majd Horváth Gábor a 90. kiegyenlített. Azonban a történet nem ért véget: a 92. percben Alves önmaga második, csapata harmadik győztes gólját szerezte meg. Pakson lépett pályára a Nyíregyháza. A találkozón egyetlen egy gól született, az első játékrész 18. percében Tököli büntetőjével nyert a hazai csapat.

Vasárnap három találkozóval folytatódott a Soproni Liga második fordulója. Újpesten a Szusza Ferenc-Stadionban zárt kapuk mögött rendezték meg az UTE-Kecskemét mérkőzést. Az első félidő közepén szerzett vezetést a hazai csapat, miután Foxi átadása után Kabát Péter senkitől sem zavartatva a tizenhatos vonaláról középről a jobb alsó sarokba lőtt. Néhány perccel később Tisza egy szépségdíjas góllal 2-0-ra vezet a hazai csapat, a szünetig nem történt változás. Fordulás után sokáig nem változott az eredmény. A hajrában aztán mindkét csapat lőtt egy-egy gólt, a csereként beállt Simon a kapus kicselezése után lőtt az üres kapuba, majd a kecskemétiek Yannick közeli lövésével szépítettek.

A fiatal MTK hazai környezetben 2-1-re legyőzte a Bp. Honvédot. Kaposvárott a Rákóczi elég magabiztos játékkal 3-0-ás győzelmet aratott a Haladás ellen.

16. Vasas 2 – – 2 1–7 –6 0

Soproni Liga: A zöld sasok visszatértek, a Vidi az első” bejegyzéshez ozzászólás

1. csatlakozom Tibuhoz!

a Loki kerete kevés a két sorozathoz, sok bajnokin fog tartalékosan kiállni.
    Győr célja továbbra is az wlső 8-ba kerülés.
    MTK kevés,gyenge.
    a dózsűnak, ahogy Balázs írja idő kell, amivel bizony sok pontot veszt.
    Videotont nem tudom hová tenni, jónak tűnik a keret, meg jól is kezdtek, de az edző garancia arra, hogy nem bírják végig teljes szezonon keresztül.

Kedvelés

2. sportmenü!

A napnál is világosabb amit mondasz! 🙂 Nem Kistuloki érdeme lesz az szent! A jó magyar bajnokság, meg idén lett adott, hisz ahhoz elengedhetetlen egy jó Fradi! Ez eddig nem volt, most viszont itt vagyunk, visszatértünk, számolni kell velünk!!! Vége az unalmas bajnokságnak, mert megjött a KIRÁLY! 🙂

Kedvelés

3. Tibu,
    Majd az idő eldönti kinek lesz igaza. Egy biztos a Fradi toppon lesz fizikailag. Talán az Újpest is, de az nagyon soká, mire be fognak érni. Az is igaz az MTK-nál a fiatalok rapszodikusak, úgy ahogy a Fradinál is. Egy jó magyar bajnokság, úgy kellene a magyar focinak, mint egy falat kenyér. Egyet szögezzünk le: nem Kisteleki érdeme lesz ez.

Kedvelés

4. sportmenü!

A Loki nem fogja bírni a nemzetközi és hazai ritmust, tehát itthon hullajtani fogja a pontokat. A Győr eddig gyenge, megvert ugyan egy bűn rossz Vasast, de szörnyű játékkal. Az MTK nem fog beleszólni a dobogós helyezésekbe, a dózsa nekem karcsúnak tűnik, marad a Videoton. Szerintem mi, /vajon kinek drukkolok? :))) / magasan az NB 1 szintje fölött vagyunk!

Kedvelés

5. Meglátjuk mi lesz pénteken, ismerve Szentest, biztosan ki fog találni valamit. Aki ismer, tudja kinek szurkolok, de én most másképpen közelítem meg a kérdést. A magyar focinak jót fog tenni a Fradi (brit-stílus) tempója. Az Újpestnek egy fél év kell ahhoz, hogy beérjen McStay munkája. A jelenlegi viszonyokat látva a Loki, a Vidi, a Győr, a fiatal MTK, a Csank vezette Zete, az Újpest és a Fradi között dőlhet el a bajnokság címsorsa.
    Engem meglepett Csank bevállalós cseréi, nem erről a vadász. Egy szó, mint száz jó bajnokság elé nézzünk.

Kedvelés

6. Pénteken a Nyíregyháza ellen nehezebb lesz? Nem lesz az nehezebb, elverjük őket jócskán! A csapatnak köszönet a pazar győzelemért, frenetikus érzés volt átélni ezt a győzelmet!