Wisla Krakow – Polonia Warszawa (Kulcsár Tamás) 18:15

Hearts (Balogh János) – Hamilton 16:00

Szlovénia,
Celje – Nafta (Koplárovics Béla és Sebők József) 16:00

——————————————————————–

11:58: Pár perc múlva megkezdődik a Zenit Szentpétervár – CSZKA Moszkva bajnoki rangadó. A vendégeknél Juan DeRamos ül. A hazaiaknál először debütálhat Mateja Kezman és könnyen elképzelhető Huszti Szabolcs is kezdeni fog. A mérkőzést élőben a Sportklub közvetíti.

12:05: Huszti és Kezman kezdő a Zenit színeiben a CSZKA Moszkva ellen.

(Egy kis érdekesség: a mérkőzés elején a szentpétervári stadion felett hatalmas füst borította be (görögtüzek), valamint a petárdák hangját lehetett hallani).

12:30: A 24. perc végén majdnem megszerezte a vezetést a Zenit. Jobboldalról az alapvonaltól pár méterről Huszti Szabolcs végezhette el. A magyar támadó remek beadása után Teke fejese a kapufára pattant. Egyébként Szabolcs, eddig jól játszik és küzd nagyon. Az eredmény változatlan 0-0.

12:48: Az első félidő utolsó percében büntetőt kapott a Zenit. A 11-est a szerb támadó Mateja Kezmen és magabiztosan be is lőtte. 1-0-ra vezet a Zenit a CSZKA Moszkva ellen.

12:51: Vége az első félidőnek. Izgalmas, küzdős, hajtós a találkozó. Huszti Szabolcs játékára nincs panasz. A félidpben 1-0-ra vezet a hazai csapat.

13:07: Megkezdődött a második félidő.

15:57: A Zenit 2-0-ra legyőzte a CSZKA Moszkvát. A második félidő végén a 87. percben Bistrov bebiztosította a hazaiak győzelmét. Huszti Szabolcs végig a pályán volt, a játékvezető kilenc sárgát osztott ki. Ezzel a győzelemmel a szentpéterváriak feljöttek a harmadik helyre az orosz bajnokságban.

14:15: A Ruhr-vidéki rangadón a Borussia Dortmund-Schalke mérkőzésen a hazai csapatban a hírek szerint Hajnal Tamás kezdeni fog.

17:30: Magyar bánat a Bundesligában
A Bundesliga 7. fordulójában szombati játéknapján nem a magyarokról szólt. A Ruhr-vidéki derbyn a Borussia Dortmund hazai pályán 1-0-s vereséget szenvedett a Schalkétól. A hazaiaknál Hajnal Tamás 75 percet kapott. Löw Zsolt csapata a Mainz a Bréma otthonában 3-0-s vereséget szenvedett. A magyar védő végig játszotta a mérkőzést.

17:55: Az angol bajnokság eredményei
A Premier Leagueban a Liberpool az Anfield Roadon nem kegyelmezett Halmosi Péter csapatának a Hull Cityt, hiszen 6-1-re nyertek. A magyar játékos a vendégeknél nem nevezték a mérkőzésre. A szezon elején a csapat edzője, Phil Brown azt mondta Halmosinak, hogy ez lesz az ő szezonja. Hát nem. Sőt könnyen elképzelhető, hogy hamarosan felmentik a szakembert. A találkozó krónikájához hozzátartozik a vörösök támadója Fernando Torres mesterhármast szerzett. Bogdán Ádám csapata a Bolton 2-1-re nyert az idén gyengén szereplő Portsmouth otthonában. A magyar kapust nem volt a keretben.

18:10: Gyepes nem játszott, Buzsáky két gólt szerzett és nyertek is
Gyepes Gábor csapata a Cardiff City 3-1-es vereséget szenvedett a Sheffield Wednesday otthonában. A magyar védő nem kapott lehetőséget.
A londoni QPR Buzsáky Ákos vezérletével hazai pályán 5-2-re legyőzték a Barnsleyt. A magyar középpályás főszereplést vállat, hiszen két gólt szerzett a mérkőzésen.

Buzsáky két gólja

18:40: Megkezdődött a londoni-derby a Premier Leagueban a Fulham-Arsenal. A kezdőcsapatban nem kapott szerepet Gera Zoltán a hazaiknál. A 8. percben kényszerű cserét hajtott végre a Fulham, Duff helyett Gera állt be.

18:48: Magyar mérkőzés az osztrák ligában
A Mattesburg – Austria Wien mérkőzés zajlik éppen. A hazaiaknál Waltner Róbert, a vendégeknél Sáfár Szabolcs kezdett. Az első félidő után 1-0-ra vezet a vendégcsapat.

– Hiába küzdött a Fulham, hazai pályán kikaptak az ágyúsoktól
Az angol labdarúgó-bajnokság 7. fordulójának szombati zárómérkőzésén az Arsenal Robin van Persie 52. percben szerzett góljának köszönhetően 1–0-ra legyőzte Gera Zoltán együttesét, a Fulhamet. Mint beszámoltunk Gera Zoltán a 8. percben állt be Damien Duff sérülése miatt, és végig a pályán volt. Csapata egyik legjobbja volt.

– Az osztrák bajnokságban, magyar mérkőzést rendeztek, ahol Sáfár Szabolcs csapata örülhetett
Magyar érdekeltségű mérkőzést is vívtak az osztrák labdarúgó-bajnokság 9. fordulójában. A Waltner Róberttel felálló Mattersburg a Sáfár Szabolcsot foglalkoztató Austria Wient fogadta. A mérkőzést a vendég bécsiek nyerték meg, mindkét magyar játékos végig a pályán volt. Pusztai Olivér nem kapott szerepet a Salzburg ellen vereséget szenvedő Austria Kärntenben.

– Súlyos vereséget szenvedtek Priskinnék a szarkák ellen
Az angol másodosztályban szereplő a Priskin Tamással felálló Ipswich Town hazai pályán súlyos 4-0-s vereséget szenvedett a Newcast Unitedtől. A magyar támadó kezdőként kezdet és a 61. percben le is cserélték. A vendégeknél Kádár Tamást nem nevezték a mérkőzésre. (Szegény Kádárt a klubja nem engedte el az egyiptomi U20-as VB-re, miközben nem is játszik a szarkáknál. Ki érti ezt?)

– Folytatódik a Dzsuzsák-show, ezúttal gólpasszal járult hozzá csapata sikeréhez
Dzsudzsák Balázs ezúttal nem talált be, gólpasszal segítette a PSV győzelmét a holland labdarúgó-bajnokság 8. fordulójában. A magyar válogatott játékosa a 27. percben szolgálta ki Bakkalt, aki megszerezte a vezetést a PSV-nek. Ezután a félidőig Lazovics és Afellay is feliratkozott az eindhoveni gólszerzők közé. Dzsudzsák végigjátszotta a meccset, és a 42. percben kapott egy sárga lapot.
Súlyos vereséget szenvedett a Roda az RKC Waalwijk otthonában. Bodor Boldizsár a 75. percben állt be a vendégcsapatba.

– Tőzsér pirosat kapott, a Genk az utolsó percben vesztette el a győzelmét a belga bajnokságban
Az utolsó pillanatokban egyenlített a Roeselare a Racing Genk otthonában a belga labdarúgó-bajnokság nyolcadik fordulójában.

A Genkben Tőzsér Dániel és Tóth Balázs kezdett, míg Köteles László a kispadon ült a meccs alatt. Tóth végig a pályán volt, Tőzsért ellenben a 88. percben a második sárga lapja után kiállította a játékvezető, s eztán következett a Roeselare egyenlítő találata. Győzött Bölöni László együttese: a címvédő Standard Liege a Kortrijk otthonában nyert.

– Vass csereként állt be, de kikaptak
Grossetto otthonában a Brescia 2-1-es vereséget szenvedett. Vass Ádám a 63. percben állt be, míg Varga Roland az U20-as egyiptomi VB-n készül.

A Sassuolo magyar légiósa, Filkor Attila a kispadon ülte végig együttese 1-1es hazai döntetlenjét a Cesena ellen.

– Döntetlent játszott Róth Ferenc csapata
A prágai derbyn a Bohemians 1-1-es döntetlent játszott otthon a Slaviával. A magyar támadót a 90. percben lecserélték.

– Sem Csizmadia, sem Kulcsár nem játszott
Csizmadia Csaba csapata a Slaven 5-2-re nyert az Osijek ellen. A magyar védő a nem kapott lehetőséget. Kulcsá Tamás nélkül 2-1-es vereséget szenvedett a Polonia Varsó a Wislaw Krakkó ellen.

Hétvégi légió: Husztiék fontos győzelme, Buzsáky két gólt szerzett és nyertek is! – Frissítve!” bejegyzéshez ozzászólás

1. Persze ott nem csinálnak ekkora balhét a görögtüzekből és a petárdákból! Néztem a meccset és félidőben olyan füst volt, hogy szinte nem lehetett látni semmit.
    Máskülönben Huszti jó teljesítményt nyújtott, aminek külön örülök!