U20-as VB: Magyarország – Dél-Afrika 4-0 – a kibeszélő-show

20090914-u20vb-logoSzerdán este 18:30-től sorsdöntő mérkőzést játszik a magyar válogatott Dél-Afrikával. Az előző mérkőzésen a mieink kellemetlen 3-0-s vereséget szenvedtek Hondurastól. A dél-afrikaiak 2-2-es döntetlent játszottak az Egyesül Arab Emírséggel. Itt az ideje javítani! Szurkoljunk közösen a fiataloknak!

– Az első mérkőzésen a magyar csapat kínos 3-0-s vereséget szenvedett Honduras ellen. A találkozóról bővebben (Klikk ide) elolvasható.

– Eldőlt Németh Krisztián nem fog játszani ma este
Gyakorlatilag a bemelegítés után néhány perccel eldőlt, hogy, bármennyire is szeretett volna, Németh Krisztián nem léphet pályára ma este az egyiptomi U20-as világbajnokság F-csoportjának második fordulójában Dél-Afrika ellen. Dr. Szilágyi György, csapat orvosa minimális részleges külső bokaszalag beszakadást diagnosztizált. Az AEK Athén csatárának kezelése – bízva abban, hogy szombaton újra játszhat – már el is kezdődött – írja az mlsz.hu

– Szabó János és Kiss Máté a kezdőben
Egervári Sándor a ma esti mérkőzésre kihirdette a kezdőcsapatát. Az előző mérkőzéshez képest két olyan játékos Szabó János és Kiss Máté kapott helyet, aki a vasárnapi, Honduras elleni vereséget a kispadról nézte végig.

Íme a kezdőcsapat:
Magyarország: Gulácsi Péter – Szekeres Adrián, Debreceni András, Szabó János, Présinger Ádám – Gosztonyi András, Korcsmár Zsolt, Kiss Máté, Koman Vladimir – Futács Márkó, Simon András.

Dél-Afrika: Ngobeni – Bhengu, Zulu, Hlatshwayo, Khumala – Doutie, Maluleka, Serero, Claasen, Masango – Erasmus.

– A csoportunkban másik mérkőzése a Honduras – Egyesült Arab Emírségek a mi meccsünk után, 21.30 órakor kezdődik.

– 18:45 perctől élőben az m2 közvetíti a mérkőzést

18:40: Köszöntjük a kedves olvasókat. Szurkoljunk közösen a Fiúknak!

18:45: A mieink kezdik a mérkőzést. Gulácsiék piros felsőben, fehér nadrágban és zöld sportszárban, míg a dél-afrikaiak sárga mez, zöld nadrág és sárga sportszár. Rögtön az első szöglet a miénk.

18:46: Gyors dél-afrikai kontra végén, majdnem megszerezték a vezetést..

18:55: A 10. perc elején Simon András lövését nagy bravúrral védte a dél-afrikai kapus. A sarokrúgás után óriási kavarodás volt a tizenhatoson belül, de az afrikaiak kivédekezték.

19:04: Az eltelt időben mindkét csapatnál akadtak lehetőségek, de egyelőre nincs gól.

19:17: 28. perc: Claesen rúgja fel Korcsmárt. Jön a magyar szabadrúgás! Nagy bravúrral véd a kapus. Gosztonyi mesterien lőtte a labdát.

19:19: Eltelt az első félóra és egyre többet és veszélyesebb játszik a magyar csapat. Sok helyzetünk marad ki. Viszont ne becsüljük le a dél-afrikaiakat, jól kontráznak.

19:32: Vége az első félidőnek. Mindkét oldalon akadtak helyzetek, főleg a mieink részéről többször is, de nem született gól, így a szünetben Magyarország – Dél-Afrika 0-0.

19:48: Megkezdődik a második félidő. Mindent bele, Fiúk! Gólt kell szerezni, és megnyerni a találkozót!

19:50: Ahogy az első félidőben is, a másodikban is egy magyar helyzettel kezdődött Gosztonyi lövése éppen hogy fölé ment.

19:51: Az 50. perc elején végre megvan a hőn áhított magyar gól!!! Kocsmár gyönyörűen indítja Simont, akinek lövését óriási bravúrral védte a dél-afrikai kapus, de pechére a középen érkező Kocsmár belövi a kapuba a labdát! Végre vezetünk!

19:56: Tizenegyes nekünk! Futács tolta meg a labdát Zulu mellett, aki a tizenhatoson belül buktatta. A vétkes kapott egy sárgát is
Koman Voli higgadtan a jobb alsó sarokba belövi, és így 2-0 ide! Ez az Fiúk!

19:59: Tóth Bence hamarosan beáll a pályára!

20:02: Kényszerű csere nálunk. Simon András helyett Tóth Bence áll be. Vajon mennyire fog változni a csapat szerkezete?

20:07: Újabb magyar csere. Kocsmár megy le, és a helyére Simon Ádám áll be.

20:15: Három dugó! Gosztonyi remekül csavart középre, Debreceni pedig a kapuba fejelt – 3-0!

20:22: Bő tíz perc van még a mérkőzésből, három nullára vezetünk, azonban a játékvezető sok sárgát osztott ki a csapatoknak…

20:30: A 88. percben újabb magyar csere: Futács helyett a diósgyőri – Fradi nevelés – Balajti Ádám állt be.

20:32: Itt a kegyelem döfés! A 90. percben Présinger remekül tekert egy lekészítés után a jobb felsőbe – 4-0!

20:36: Vége!!!!! A mieink remek második félidői teljesítményükkel 4-0-ra legyőzték Dél-Afrikát, így életben maradtak a remények a továbbjutásban. Bravó, Fiúk!!! Az afrikai csapatnak a második félidőben alig volt helyzete.

U20-as VB: Magyarország – Dél-Afrika 4-0 – a kibeszélő-show” bejegyzéshez ozzászólás

1. Lehet, hogy őskispesti, de szerimntem a korához képest nagyon sok van benne…
    Balázs, azért az afrikaiak mindig jók voltak…