20090914-u20vb-logo5 gól, 8 sárga, 4 piros és dráma Szuezben. 55 év után újra elődöntős a magyar válogatottt a FIFA világbajnokságon. A részletekről nálunk tudhatsz meg többet és a mérkőzés felvételét is itt láthatod

A magyar csapat mérkőzéseiről külön beszámoltunk, egy kis múlt-idéző:

U20VB: Honduras – Magyarország 3-0 – a kibeszélő-show
U20-as VB: Magyarország – Dél-Afrika 4-0 – a kibeszélő-show
U20-as VB: Magyarország – Egyesült Arab Emírségek 2-0 – a kibeszélő-show (Frissítve!)
U20VB, nyolcaddöntő: Magyarország – Csehország 2-2 (1-1, 1-1, 2-2) tiz: 4-3. – a kibeszélő-show

A magyar–olasz negyeddöntő győztese az elődöntőben a Dél-Korea–Ghána párharc továbbjutójával játszik majd a jövő keddi elődöntőben.

– A sárga lapok miatt az olaszok ellen nem fog játszani Présinger Ádám és Simon Ádám.

– A negyeddöntőt élőben az m2, és az Eurosport2 közvetíti.

– A Nemzeti Sport információi szerint így kezdhetünk az olaszok ellen:
Gulácsi – Szekeres, Debreceni, Szabó J., Zámbó – Koman, Korcsmár, Kiss M., Gosztonyi – Németh, Simon A

– az olaszok eddig szereplése az egyiptomi vb-n:
Paraguay 0–0
Trinidad és Tobago 2–1
Egyiptom 2–4
Spanyolország 3-1

– A közelmúltban egymás ellen
2009.02.11 Olaszország–Magyarország 3–0 Alpok–Adria-kupa (U20)
2008.10.01 Magyarország–Olaszország 2–1 Alpok–Adria-kupa (U20)
2008.07.23 Olaszország–Magyarország 1–0 U19-es Eb-elődöntő

– Sisa Tibor bizakodó a ma esti mérkőzés előtt
Biztos vagyok abban, hogy a költözködés és az utazás miatt nem lesz fásult a csapat az itáliai legénység ellen. A környezetváltás ilyenkor kifejezetten jót tesz, inkább az nehezítené a fiúk helyzetét, ha egy helyre lennének bezárva – mondta a kemma.hu-nak Sisa Tibor, aki a tavalyi Európa-bajnokságon a bronzéremig vezette ezt a gárdát. – Tavaly az olaszoktól a döntőbe jutásért 1-0-ra kikaptunk, de mindenki elismerte, hogy jobban játszottunk ellenfelünknél. Akkor kihagytuk a helyzeteinket. Bízom abban, hogy most megfordul a helyzet. Látok esélyt a továbbjutásra. A srácok öröme az én örömöm is, bánatuk az én bánatom is. A különbség most annyi, hogy a vb-n Egervári Sándor neve szerepel az összeállítás mögött. Pénteken is nagyon szurkolok nekik.

– Bővebb információ a mai ellenfelünkről itt elolvashatod.

– Egervári Sándor kijelölte a kezdőcsapatot az olaszok ellen
Gulácsi Péter – Szekeres Adrián, Debreceni András, Szabó János, Zámbó Bence – Gosztonyi András, Korcsmár Zsolt, Kiss Máté, Koman Vladimir – Németh Krisztián, Simon András felállásban kezd majd.

A szövetségi edző elmondta az mlsz.hu-nak alapján új összetételű lesz a védelmünk.
Egervári Sándor, szövetségi edző:

“A két eddigi sérült, Debreceni András és Korcsmár Zsolt visszatérhet a csapatba, ami mindenképpen öröm. Simon Ádám és Présinger Ádám sárga lapjai miatt nem játszhat, így védelmünk ismét új összetételű lesz, de bízom Zámbó Bencében, aki sokszor játszott balhátvédet klubcsapatában, a Győrben. “

A találkozót a kolumbiai Oscar Ruiz vezeti.

Az olasz kezdő11:
Olaszország: Fiorillo – Bini, Gentili, Albertazzi, Mazzotta – Della Penna, R. Garibaldi, Mazzarani, Calderoni, Mustacchio – Misuraca

——————————————————————–

19:55: Köszöntjük a kedves olvasót! Pár perc és meg kezdődik a negyeddöntő mérkőzés. A mieink piros felsőben, fehér nadrágbam és zöld sportszárban, míg az olaszok fehér felső, nadrág és sportszárban játszanak.

20:00: Megkezdődött a mérkőzés, az olaszok kezdték a játékot. Hajrá, Magyarok!

20:01: Már a legelső percben tizenegyest kaptunk!!!

20:02: Koman értékesítette a büntető és vezetünk! Emberek!!!

20:10: Jól játszunk, higgadtan játszik a magyar csapat, az olaszok nem tudnak mit kezdeni velünk. Egy kis érdekesség: az amerikai fox sport csatorna is közvetíti a találkozót.

20:17: Eltelt 15 perc a mérkőzésből és mi irányítjuk a mérkőzés menetét. Láthatóan megfogta az olaszokat a magyar gól. (Ami nem baj 🙂 ). Csak így kell tovább játszani és meg lehet az eredmény. Lassan-lassan magukhoz térnek az olaszok is, vigyázni kell velük, mert bármikor rúghatnak egy gólt.

20:22: A 22. percben 18 méterről magyar szabadrúgás következett, amit Koman végzett el. Sajnos fölé ment a labda.

20:33: Túl vagyunk az első félórán. A magyar csapat már az első percben megszerezte a vezetést Koman tizenegyesével. Az első negyedóra után is a mieink diktálták az iramot, aztán fokozatosan jön fel az olasz csapat. A taljánoknak is akadtak lehetőséget, de egyértelműen a magyar csapat játszik jól. Nagy az iram. Kérdés a mieink meddig fogják bírni ezt?

20:40: A 40. percben járunk, és még mindig 1-0-ra vezetünk az olaszok ellen. Hihetetlenül magabiztosan, és éretten játszik a csapat. Továbbra is nagy az iram.

20:45: Megkezdődik az első félidő utolsó perce. A negyedik játékvezető hamarosan felmutatja mennyit fog hosszabbítani a kolumbiai sípmester. Kiderült: 2 perc. Az utóbbi pár percben egyre veszélyesebben játszanak az olaszok, de egyelőre nem szereztek gólt.

20:47: Szabadrúgást kaptunk, az olasz kaputól 20 méterrel. Gosztonyi végezhette el, de a sorfalba rúgta. Marad az egy nullás magyar vezetés.

20:48: A kolumbiai sípmester lefújta az első félidőt. Emberek! Olaszország – Magyarország 0-1! :).

labdabirtoklás: 52 % – 48%

21:05: Elkezdődött a második félidő. Mindent bele, Fiúk!
A szünetben cseréltek az olaszok. Lejött a pályáról Misuraca és a helyére Eusepi állt be.

21:08: A 49. percben Koman kapott egy sárgát. Ha továbbjutunk, akkor Koman nélkül kellene kiharcolni a döntőbe jutásért. Előbb nyerjük meg, aztán gondolkozzunk, mi legyen a megoldás.

21:15: Az 55. perc végén óriási magyar ziccer maradt ki, miközben az olaszok egyre veszélyesebben játszanak. Érik sajnos az olasz gól…

21:20: Az első magyar csere a mérkőzésen: Simon András helyett Dudás Ádám állt be.

21:31: A 70. percben emberelőnybe kerültünk! Gentli ismét lerántotta Németh Krisztiánt, és a kolumbiai sípmester sárgát adott neki, mivel az olasz védőnek ez volt a második, így a kiállításra kényszerült. Megfordulhat a találkozó!

21:35: A 75. percben járunk. A találkozó legkritikusabb 15 perce következik. Amelyik csapat gólt szerez az majdnem nyerhet is. Talán mi fogunk. Talán…

21:38: Újabb magyar csere: Korcsmár helyett takács állt be.

21:42: Sajnos egyenlített az olasz csapat. Nagyon érett a gól. A 82. percben Mazzotta kapott remek labdát, majd a rövid felső sarokba bombázott.

21:43: Újabb piros az olaszoknak, kilenc emberrel játszanak ellenünk! Bini rúgta térden Komant, azonnal pirosat kapott. Mi van itt? Dráma az egyiptomi éjszakában!

21:46: A 86. percben harmadik utolsó csere történt nálunk: Kiss helyett Futács állt be. Egyértelmű a magyar támadóval meg kell nyernünk a meccset kettős emberelőnyben!

21:49: A 89. percben elszabadultak a piros lapok száma. Ugyanis a játékvezető mind a magyart, mind az olasz kapitánt elküldte a kispadról, és Szekeres óriási butasága miatt – lekönyökölte az olasz társát – jogos piros lapott kapott. A pályán 10 magyar és kilenc olasz van.

21:51: Lejárt a rendes játékidő. Három perces hosszabbítás van.

21:53: Vége. 1-1. Hosszabbítás következik. Drámai éjszaka elé nézzünk.

– labdabirtoklás: 59 % – 41%

21:57: Mindent bele, Fiúk! Mutassátok meg hol a szívetek! Hajrá Magyarok!

22:00: Megkezdődik a kétszer 15 perc. az elsőt az olaszok kezdik.

22:07: A 97. percben Gulácsi óriási védett!

22:13: A 103. percben Gosztonyi szabadrúgása fölé ment.

22:15: Vége az első 15 perc a hosszabbításban. Ha nem lesz gól, akkor büntetők lesznek.

22:17: A mieink kezdik a második 15 perc. Mindent bele, Srácok!

22:24: Góóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóllllll!!! A 112. percben Németh Krisztián góljával vezetünk a hosszabbításban! Koman remekül indította az AEK támadóját.

22:26: Egy percig tartott az öröm. 2-2. A 113. percben Bonaventura kiegyenlített, 17-ről lőtt a kapunkba

22:27: Újabb kiállítás! Albertazzi lerántotta Futácsot, mivel volt egy sárgája, így megkapta a másodikat és mehetett Zuhanyozni. Nyolc emberrel az olaszok, 5 perc van még a találkozóból. Srácok, nyerjük meg!!!

22:30: A 117. percben ismét vezetünk. Újra Koman indította remekül Némethet, aki berúgta a helyzetét!!! 3-2-re vezetünk! Dráma!!!

22:32: Lejárt a 120 perc, két perc hosszabbítás van még.

22:35: Igen, Vége!! Megvan!!! Emberek ott vagyunk a négy között!!! Dráma, dráma az egyiptomi éjszakában!!!! De jó magyarnak lenni! Fiúk, köszönjük!

U20-as világbajnokság, negyeddöntő:

Magyarország-Olaszország 3-2 (1-0)
Gól: Koman (2., 11-es), Németh (112., 117.) ill. Mazzotta (82.), Bonaventura (113.)
Kiállítva: Szekeres (90.) ill. Gentili (71.), Bini (83.), Albertazzi (115.)
Vezette: Oscar Ruiz (kolumbiai)
Magyarország: Gulácsi – Szabó, Szekeres, Debreceni, Zámbó – Gosztonyi, Korcsmár (Takács, 79.), Kiss (Futács, 86.), Koman – Németh, Simon (Dudás, 59.)
Olaszország: Fiorillo – Bini, Gentili, Albertazzi, Mazzotta – Della Penna (Bonaventura, 58.), Garibaldi (Romizi, 66.), Mazzarani, Calderoni, Mustacchio – Misuraca (Eusepi, 46.)

– labdabirtoklás: 61 % – 39%

Kedden 16:30-kor játszunk Ghánával. A tét a döntőbe jutás lesz! 55 év után elődöntős a magyar csapat a FIFA világbajnokságon!

U20VB, negyeddöntő: Olaszország – Magyarország 2-3 (1-1, 0-1) – a kibeszélő-show” bejegyzéshez 91ozzászólás

1. Ugye, hogy megmondtam, hogy kiszurkoljuk…
    Csodálatos mérkőzés volt…
    Végre Németh is mutatott valamit…
    RIA RIA HUNGÁRIA!!!

Kedvelés

2. Sziasztok Mindenkinek!

Jó kis meccs volt tegnap…ÉN MEGELŐLEGEZEM A BIZALMAT A FIÚKNAK!..kitaláltam, hogy megnézném a döntőt Egyiptomban és találtam egy irodát akik szervezik az utat a döntőre olcsó pénzért…egyedül viszont nem olyan jó szurkolni…írjatok ha érdekel valakit!rtibor77@citromail.hu
    HAJRÁ MAGYAROK!!!

Kedvelés

3. Franto,

Az volt :). Jó visszanézni a felvételeket. Németh higgadt befejezése, Koman zseniális passzai. Ami a legfontosabb a csapategység.

Kedvelés

4. Gratulálok a szenzációs eredményhez! 🙂
    A VILÁG NÉGY LEGJOBB CSAPATA KÖZÖTT AZ UTÁNPÓTLÁSUNK! 🙂
    Ez leírhatatlan érzés! 🙂

Kedvelés

5. Góóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóól

Kedvelés

6. Bármi is lesz a vége, érdemes lesz megnézni a statisztikát. Számomra érthetetlen a második félidei játékunk. Fáradtság ide, fáradtság oda.

Kedvelés

7. Komoly fizikai és lelki harc jön. Egervárit nem értem, de nem most értékelek.

Tibu, nem mennek át az üzijeim az msn-n.. nálam lehet a gond.

Kedvelés

8. Lalolib!

Végülis most tök mindegy, hogy jogos volt vagy nem, így kell játszani tovább. Az emberelőny akkor is nálunk van. Ezzel élnünk kell!
    Mindent bele, tovább kell jutni!

Kedvelés

9. Szia lalolib!

Jó és fordulatos a mérkőzés, emberelőnyben vagyunk, viszont az olaszok nagyon nyomnak, a mieink kezdenek elfáradni. Koman nem játszhat Ghána ellen, ha továbbjutunk.