Veszprémi gála a BL-ben

Mocsai Lajos tanítványai kiütéses győzelmet aratott a vendég bosnyák Boszna Szarajevó felett a férfi kézilabda Bajnokok Ligája 5. fordulójában, és jobb gólkülönbségének köszönhetően a csoport élére került.

A hazaiak Perics vezetésével parádés játékot bemutatva egyszerűen megsemmisétették az első félidőben, gyakorlatilag tetszés szerint érte el góljait, az eddig komoly eredményeket felmutató Szarajevónak viszont semmi sem sikerült, még az időkérés sem segített rajta.

A második félidőben a veszprémiek a tetemes előnyük birtokában már a cserék is szóhoz jutottak a hazai oldalon, ám így is folytatódott a közönségszórakoztató játék. Végül magabiztosan nyert a Mocsai-csapat a Boszna ellen.

A Veszprém jövő szombaton Szarajevóban lép pályára.

Bajnokok Ligája, B-csoport, 5. forduló:
MKB Veszprém – Boszna Szarajevo 35-18 (22-7)
Veszprém, 5000 néző, v.: Hascik, Otapka (szlovákok)
Veszprém: Perics – Iváncsik G. 4, Eklemovics 3, Sesum 5, Sulics 7, Terzic 1, Iváncsik T. 4 – Pérez, Vilovszki 2, Gulyás 4, Korazija 4, Mirkovics 1, Lusnyikov, Fazekas (kapus), Vezetőedző: Mocsai Lajos
Boszna gólszerzői: Doborac 4, Melic 3, Banic, Medjic, Ovcina, Vrazalic 2-2, Bozoljac, Kapisoda és Pucelj 1-1