Két magyar is sporttörténelmet írt szerda éjjel

Két magyar a célban a mexikói duplaironmanen ma éjjel, méghozzá nemis akármilyen helyen! – számol be a telesport.hu

Két magyar a bajnok a győztesek között!

A vasemberek között, akik leúsztak 38 km-t, lefutottak 422 kmt, és
kerekeztek 1800 km-t 10 nap alatt.
Összesítve olyan a verseny távja, mintha Franciaország és Anglia között átúsznánk a La Manche csatornát, majd Londontól Szegedig kerékpároznánk, és aztán a Grazba futnánk.
Felfoghatatlan!

Az egyik magyar világrekordot állított fel a verseny történetében, a valaha volt legjobb versenyidőt érte el a 10napos versenyen, ő áll a dobogó legfelső fokán. Minden nap 12 órán belüli beérkezéssel egyenletes teljesítményt nyújtot, amire nem nagyon volt még példa a verseny történetében.
A másik a korával állított fel rekordot, ő a deca történetének legfiatalabb, 24 éves versenyzője-és az ő lábaiban volt mondhatni a legkevesebb rutin is. Ahhoz képest utolsó nap érte el a legjobb idejét!

Itt nincsenek csikorgó kerekek, verekedő szurkolók, milliós nyeremények, óriási kivetítők és lelátók, se élő tv-s közvetítés.

Itt véres veríték, vízhólyagok, lejött lábkörmök kialvatlanság, kiszáradás és hallucinációk vannak…
A tavalyi verseny után ,az első helyezettet napokig tolószékben tolták, http://karimartens.se/bloggen/sa-har-slutade-det-forra-aret/ a tavalyi második helyezettnek a fél lábán nincs bőr a verseny végén. http://2008decairon.blogspot.com/2008/11/we-have-reached-day-12-of-2008-deca.html
A tavalyi harmadik helyezett Szőnyi Ferenc volt, ő mind a 10 lábkörmét a lábán hozta haza.

A két magyar lábán idén is meg maradt bőr a 10 marathon ellenére.

A sportolók most vasárnap, magyar idő szerint fél 4-kor landolnak Ferihegy 2A-n.