Profiboksz: Balzsay Károly – Eduard Gutknecht – a kibeszélő-show

Pénteken este az ausztriai Söldeben lép ringbe Balzsay Károly, aki az augusztus veresége óta ez lesz az első mérkőzése. Ha legyőzi az Universumos csapattársát, Eduard Gutknecht, akkor jövő év közepén újra visszaszerezheti az elvesztett vb-címét. Szurkoljunk közösen Karesznek, legyen meg az első lépése a vb-cím visszaszerzéséhez!Röviden bemutatjuk a két bokszolót. A bunyóról – ahogy Erdei Zsolt mérkőzésén is – menetenként beszámolunk és szubjektíven értékelünk is.  Természetesen az RTL Klub is élőben adja a mérkőzést, méghozzá 21:20-tól.

Balzsay Károly:

Született: 1979. július 23., Kecskemét
Becenév: Karesz
Alapállása: fordított (balkezes)
Az utolsó győzelmét az orosz Denis Inkin (34-0-0) ellen aratta 2009. január 10-én Magdeburgban. Egyhangú pontozással nyert, ezzel megszerezte világbajnoki címét. Karesz 2009. április 29-én először védte meg világbajnoki övét. Ellenfele az 42 éves új-zélandi Masolino Masoe volt, akit Balzsay rendkívül szívós küzdelem után a 11. menetben küldött padlóra, ezzel a magyar fiú mérlege 25-0-16-ra módosult. 2009 augusztus 22-én, elvesztette Világbajnoki övét Robert Stieglitz ellen. Balzsay Károly elszenvedte második vereségét, miután a bírók 2-1-re a német bokszolót hozták ki jobbnak.

——————————————————————–

21:30: Köszöntjük a kedves olvasókat. Hamarosan megkezdődik Balzsay – Gutknecht Interkontinentális mérkőzés. Menetenként értékelni fogunk.

21:47: Karesz most jön a ringbe, hiszen ő a kihívó. Gyereünk, Karesz le tudod győzni a német srácot! A ringspiker most hívja az interkontinentális bajnokot, a német Eduard Gutknekchet.

21:49: A ringspiker bemutatja a helyi közönségnek a két bokszolót. Karesznek ma este nagyon okosan kell bunyóznia. Most a himnuszok következnek Söldenben. Először a magyar, aztán a német himnusz fog megszólalni.

21:54: Menetenként szubjektíven fogunk értékelni a találkozóról.

21:55: 1. menet: Túl vagyunk az első három percen. Mindkét bokszoló ismerkedett egymással. Ezt a kezdő menetet a többet kezdeményező Balzsayé volt a pont. 10-9, Balzsaynak.

21:58: 2. menet: A második menetben is folytatódott Balzsay taktikus bokszolása. A német próbál fogást találni, egyelőre nem találja meg a megoldást. A második menetet is megnyerte Karesz. Balzsay, 10-9.

22:02: 3. menet: A harmadik három percben lassan kiegyenlítődött a mérkőzés, de egy picivel balzsay taktikusan bokszol. A német srác nem adja fel. 10-10.

22:06: 4. menet: Karesz továbbra is taktikusan bokszol, a német próbálkozik, néha sikerült pontot szereznie. Balzsay okosan bokszol. Balzsay 10-9.

22:10: 5. menet: Továbbra is Karesz tiszta ütéseket visz be, de egy kis felpörgés kellene. A német próbálja kiprovokálni a közelharcot, de szerencsére Karesz ebbe nem megy bele. A menetet Balzsay nyerte. Balzsay 10-9.

22:14: 6. menet: A közepes a menet volt. Balzsay továbbra is okosan, taktikusan bokszol. A német srác próbál fogást keresni, egyelőre nem találja. Balzsay 10-9.

22:18: 7. menet: A mérkőzés eddig legpörgősebb 3 perce ment le. Mindkét bokszoló adott egymásnak rendesen. A döntetlen az igazságos. 10-10.

22:22: 8. menet: Apró értékes pontokat bokszolt Karesz. A német fiú továbbra is sportszerűtlenül próbál pontot szerezni. Balzsay, 10-9.

22:26: 9. menet: Ezt a menetet a németé volt. Balzsaynál elérkezett a holtpont. Reméljük ki fog ebből jönni. Nehéz ilyen kellemetlen stílusú ellenféllel bunyóznia. Gutneckth 10-9.

22:31: 10. menet: Ebben a menetben Karesz pontosabban bokszolt. A német továbbra is harcosan bokszol. Balzsay 10-9.

22:34: 11. menet: Az utolsó előtti menetben döntetlenre jött ki. Mindkét bokszoló adta a szokásos pontokat. 10-10

22:38: 12. menet: Az utolsó három percben döntetlennel végőződött. 10-10.

Szubjektív összesítés: Balzsay nyerte meg.

Hivatalos végeredmény: 115-113 a németé, 116-113 Balzsay, a döntő: 116-112 a német Eduard Gutnekcht. A pontozó bíróknál a 2-1-re nyert a német.