Női Kézilabda VB: Magyarország – Norvégia 19-25 (11-11) – a kibeszélő-show

Szerdán magyar idő szerint 12:15-kor játssza negyedik csoportmérkőzését a magyar női kézilabda-válogatott Norvégia ellen a C-csoportban. Szurkoljunk közösen a fiatal magyar csapatnak!

Három forduló után a norvégok eddig veretlenül vezetik a csoportot, míg a mieink két győzelmet és egy vereséget szenvedtek el eddig a vb-n. A skandinávok az első mérkőzésen Japánt legyőzték 34-19-re, a második találkozón 11 gólos különbséggel nyertek Tunézia ellen 36-25-re, a harmadik találkozón Chilét 44-15-re legyőzték.

A Mátéfi-csapat először Tunéziát győzte le 33-25-re, majd Chilét 48-14-re, aztán a románoktól 31-25-re kikaptunk.

6. Chile 3 0 0 3 46-143 -97 0 pont

A találkozót élőben a DigiSport közvetíti 12:00-tól, illetve itt meg lehet nézni a DigiSport honlapján.

– Pastrovics Melinda és Szekeres Klára biztosan nem lép pályára a Norvégok ellen.

– A mai nap eredménye a csoportból:
Chile–Japán 19-38 (13-19)

————————————————————————————————

12:15: Köszöntjük a kedves szurkolókat. A mieink piros, míg a norvégok fehér felsőben játszanak. A magyarok kezdik a mérkőzést.

12:27: A mérkőzés első gólját a magyarok szerezték Bódi révén, majd ezután három gyors norvég válasz érkezett. Ezután remekül megfogtuk a norvégokat, és tapadunk rájuk. Eddig biztató a játék. 4-3-ra vezetnek a norvégok.

12:38: A 22. percben járunk 8-7-re vezetünk Norvégia ellen. A magyar csapat a vb eddigi legjobb teljesítményét produkálja. Remek Herr védések, jók a támadásaink is. Mindent bele, Csajok!

12:48: A 28. perc végén 10-10 az állás. A norvégok nem bírnak velünk. Az is igaz, hogy mindkét csapat sok hibával játszik, de a mieink szívvel-lékekkel küzd.

12:50: Vége az első félidőnek. Az utolsó másodpercben Juhász Gabi bravúros gólt szerzett, így a szünetben 1-11 az állás a norvégok ellen!

13:00: A norvégok kezdik a második félidőt.

13:13: A második félidőt szenzációsan kezdte a magyar csapat! Herr Orsi parádés védései, remek védekezés, és Zácsik Szandra, valamint Szucsánszki Zita bravúros gólokat szereztek. Jól játszunk. Elkaphatjuk a norvégokat! Mindent bele, Lányok!

13:15: Sajnos egyenlített a norvégok válogatott, 17-17 az állás. Nehogy elkapják a fonalat a vikingek!

13:16: Baj van! Sorozatban négy gólt kaptunk, és jó pár perce nem votl magyar gól. Az utolsó negyed órában járunk… Mindent bele, Csajok! Ne adjátok fel!

13:22: Az 51. percben két góllal vezetnek a norvégok. Támadásban gödörben vagyunk.

13:26: Az 54. percben Mátéfi Eszter időt kért. Az állás 18-22 a norvégoknak.

13:36: Vége a második félidőnek. Az olimpiai bajnok és Európa-bajnok Norvégia remek védekezésének köszönhetően legyőzte a magyar válogatottat. A második játékrész elején jól kezdtünk, bátor játék, és remek védések jellemezték a magyar csapat játékát. Aztán a norvégok egy agresszívebb védekezésre váltottak, ami be is vált, 15-17–ről megfordítva zsinórban négy gólt dobtak, és innentől kezdve már nem volt pardon. Sajnos a végére elfáradt a magyar csapat. Folytatás holnap a japánok ellen. a tét a legjobb 12 közé bejutás a VB-n.

Magyarország – Norvégia 19-25 (11-11)