Női Kézilabda VB: Magyarország – Japán 35-28 (15-14) – a kibeszélő-show

Sorsdöntő találkozót fog játszani a Mátéfi-csapat a japánok ellen. Csütörtökön magyar idő szerint 14-15-kor utolsó csoportmérkőzése lesz a kínai vb-n. Szurkoljunk közösen a lányoknak!

Elérkeztünk a vb eddigi legfontosabb mérkőzéséhez: ha a japánokat legyőzzük, akkor ott vagyunk a középdöntőben. A Mátéfi-csapat szereplése közepesen jó. Bővebben itt elolvashatod a mieink szereplését (katt ide). A japánok a norvégokkal játszottak és papírforma eredmény született, hiszen 34-19-re kikaptak. A második találkozón a románok, csak a második félidőben győzték le az ázsiai csapatot, miután a 17-17-es félidei eredmény után 37-28-ra nyertek. A harmadik összecsapáson Tunézia ellen 31-31-es döntetlent játszottak. A szünnap utáni első mérkőzésen a vb-újonc Chilét legyőzték 38-19-re. Ha az eredményeket, és a két csapat közötti tudáskülönbséget, akkor a mieink a jobbak, de a labda gömbölyű.

A találkozót élőben a Digisport közvetíti 14:00-tól, és követni lehet a neten is a sportcsatorna honlapján is.

6. Chile 4 0 0 4 65-181 -116 0 pont

– 14:00: Köszöntjük a kedves olvasókat. Pár perc és megkezdődik a mérkőzés, A handball.hu információja szerint Mátéfi Eszter ezúttal Pastrovics Melindát és Vérten Orsolyát nem nevezte a találkozóra.

– 14:15: A mieink zöld, míg a japánok kék mezben játszanak. A játékot az ázsiaiak kezdik. Hajrá, Csajok!

14:25: A 10. perc elején 6-3-ra vezetünk a japánok ellen. Eddig papírforma a játék.

– 14:30: A 15. perc végén továbbra is három gólos különbséggel vezetünk a japánok ellen, ezúttal 9-6-ra.

14:38: A 21. percben járunk az állás 11-9 nekünk. Sajnos helyenként nem játszunk jól, de vezetünk és ez a lényeg.

14:44: A 25. percben 12-12 az állás. Nem játszunk jól… Ébresztő, Csajok!

– 14:50: Vége az első félidőnek. Egy góllal vezetünk a japánok ellen. A találkozón elején vezettünk már négy góllal is, de sok pontatlanság miatt, végül a szünetben egy gól a különbség a két csapat között.

15:00: A mieink kezdik a második félidőt. Mindent bele, Csajok! Mutassuk meg, ki a legjobb a pályán!

15:15: A 45. percben járunk. A helyzet szerencsére nem változott, továbbra is három gólos különbséggel vezetünk a japánok ellen.

15:22: Az 50. perc végén 29-26-ra vezetünk, és ez megnyugtató számunkra.

15:32: Az 58. percben járunk, most már nyugodtak lehetünk, hiszen öt góllal vezetünk a japánok ellen.

15:35: Zácsik Szandra góljával 35-528-ra megnyertük a találkozót. A Mátéfi-csapat bejutott a középdöntőbe. Zácsikék a spanyolokkal, a Dél-koreával, és a kínai csapattal fog játszani.

Női Kézilabda VB: Magyarország – Japán 35-28 (15-14) – a kibeszélő-show” bejegyzéshez egy hozzászólás