Vancouver2010, Ffi jégkorong, 2. elődöntő: Kanada – Szlovákia 3-2 (2-0, 1-0, 0-2)

Magyar idő szerint szombat hajnalban fél négykor lépnek jégre a második elődöntő résztvevői a házigazda Kanada és Szlovákia.

Út az elődöntőig
Kanada
A házigazdák az A-csoportban kezdték meg a szereplésüket az olimpián. Az utolsó csoportmérkőzésen a rivális amerikai válogatottól 5-3-ra kikaptak, így a nyolcaddöntőbe kényszerültek. A legjobb tizenhat között a németeket könnyedén 8-2-re legyőzték. A negyeddöntőben létrejött az álommérkőzés az oroszokkal. Ezzen a találkozón a juharlevelesek nem ismertek irgamat és lemosták a jégről az oroszokat, miután 7-3-ra nyertek.

Szlovákia
A szlovákok a B-csoportban szerepeltek, ahol a nyolcaddöntőben a norvégokat 4-3-ra legyőzték. A negyeddöntőben a svédekkel játszottak, és óriási küzdelemben 4-3-ra sikert arattak, és ezzel sporttörténelmet írtak, hiszen történetük során először jutottak be az elődöntőbe.

Az első elődöntőt az Amerikai Egyesült Államok nyerte meg szenzációs játékkal a finnek ellen, miután 6-1-re legyőzték őket. Így a tengerentúliak 2002 után ismét ott vannak a döntőbe A magyar idő szerint szombat hajnalban lejátszott másik elődöntőn a házigazda kanadaiak Szlovákia ellen léptek jégre. A juharlevelesek ismét neki estek az ellenfélnek, és rögtön kétgólos előnyre tettek szert, előbb Marleau, majd Morroww talált be két perc leforgása alatt a szlovákok kapujába, majd a második harmadban Getzlaf egy emberelőnyt is gólra váltott, ezzel eldőlni látszott a mérkőzés Kanada javára. Az utolsó harmad hajrájában, azonban megváltozott a játékképe: az ötvenkettedik perc megkezdésekor még mindig 3-0-át mutatott az eredményjelző, ám ekkor Visnovsky szépített, majd az ötvenhatodik percben Handzus felhozta egy gólra a szlovákokat. Az egyenlítés azonban már nem sikerült, így Kanada jutott be a fináléba, ahol az amerikaiakkal mérkőzhet az aranyért.