Labdarúgás: Magyarország – Oroszország 1-1 (1-0) – a kibeszélő-show

Szerda este 19:30-kor a győri ETO Parkban lép pályára az Erwin Koeman vezette magyar válogatott a Guus Hiddink által irányított orosz nemzeti csapattal. Vajon meg lesz az idei első magyar győzelem? Gyere, szurkoljunk közösen a magyaroknak!

Hírek:
2010.03.01.Hétfő
Íme a magyar keret
kapusok:
Fülöp Márton (Sunderland AFC), Király Gábor (1860 München)

védők:
Szélesi Zoltán (DVSC-TEVA), Bodnár László (DVSC-TEVA), Gyepes Gábor (Cardiff City), Juhász Roland (RSC Anderlecht), Vanczák Vilmos (FC Sion), Bodor Boldizsár (Roda JC Kerkrade), Horváth Gábor (Videoton FC)

középpályások:
Hajnal Tamás (Borussia Dortmund), Huszti Szabolcs (Zenit Szentpétervár), Dárdai Pál (Hertha BSC), Tőzsér Dániel (Racing Genk), Koltai Tamás (Győri ETO FC), Buzsáky Ákos (QueenÍs Park Rangers)

csatárok:
Rudolf Gergely (DVSC-TEVA), Torghelle Sándor (Augsburg 1907), Szalai Ádám (Mainz)

Íme az orosz keret:
kapusok:
Igor Akinfejev (CSZKA Moszkva), Vlagyimir Gabulov (Dinamo Moszkva)

védők:
Alekszandr Anyukov (Zenit), Alekszej Berezuckij (CSZKA Moszkva), Vaszilij Berezuckij (CSZKA Moszkva), Szergej Ignasevics (CSZKA Moszkva), Gyenyisz Kologyin (Dinamo Moszkva), Renat Janbajev (Lokomotiv Moszkva)

Gyinyijar Biljaletgyinov (Everton), Vlagyimir Bisztrov (Zenit), Igor Gyenyiszov (Zenit), Konsztantyin Zirjanov (Zenit), Szergej Szemak (Rubin Kazany), Igor Szemsov (Dinamo Moszkva), Dmitrij Torbinszkij (Lokomotiv Moszkva)

csatárok:
Andrej Arsavin (Arsenal), Alekszandr Buharov (Rubin Kazany), Roman Pavljucsenko (Tottenham Hotspur), Pavel Pogrebnyak (VfB Stuttgart)

Erwin Koeman nyitott arra, hogy Gera Zoltán visszatérjen a magyar válogatott keretébe

2010.03.02. Kedd
– A hírek szerint az oroszok új mezben fognak debütálni a magyarok ellen. Várhatóan az orosz zászló is megjelenik a dresszeken fehér, kék és piros csíkjával, de természetesen motívumként megmarad a kétfejű sas is.

Kisteleki elköszönt a magyar válogatottól

Telkiben edzett a magyar és az orosz válogatott

2010.03.03., Szerda

– A hírek szerint a szbornaja egyik legnagyobb sztárja Anndrej Arsavin a klubja kérésére (az angol Arsenal FC) egy félidőt fog játszani a magyarok ellen

– Guus Hiddink ma ül le hivatalosan utoljára az orosz válogatott kispadján – ha csak addig a nemzeti szövetség nem köt le még egy mérkőzést -, akkor legközelebb augusztustól a török kapitánya lesz.

Oroszország-Magyarország 0-9 (0-3)
Magyar gólszerzők: Pataki (4), Kertész II. (3), Schlosser (2)

Magyar gólszerző: Kiprich (2)

A találkozott élőben már 18:30-tól közvetíti a Sport1tv, maga a mérkőzés 19:30-kor kezdődik. Akinek nem jönne be a Sport1 csatorna, annak segíteni fogunk ez ügyben.

Hajrá, Magyarok!

——————————————————————–

19:15: Köszöntjük a kedves olvasókat! Pár perc és megkezdődik a magyar-orosz barátságos mérkőzés. A mieink számára az idei első találkozó, míg a vendégeknél Guus Hiddink utolsó fellépése lesz a szbonarja kispadján. Pikáns találkozó lesz.

19:18: Íme a kezdőcsapatok!
Magyarország (4-3-3):
1 Király Gábor – 2 Bodnár László, 3 Vanczák Vilmos, 4 Juhász Roland, 7 Horváth Gábor – 5 Szélesi Zoltán, 6 Bodor Boldizsár – 11 Huszti Szabolcs, 8 Buzsáky Ákos, 10 Rudolf Gergely – 9 Torghelle Sándor

Oroszország (4-4-2):
1 Igor Akinfejev – 2 Alekszandr Anjukov, 3 Gyenyisz Kologyin, 13 Renat Janbajev, 4 Szergej Ignasevics – 18 Gyinyijar Biljaletgyinov, 7 Igor Gyenyiszov, 8 Igor Szemsov, 17 Konsztantyin Zirjanov – 11 Szergej Szemak, 14 Pavel Pogrebnjak

9 Roman Pavljucsenko

19:25: Akinek esetleg nem jönne be a Sport1, itt meg tudja nézni a mérkőzést.

19:27: A csapatok a pályára érkeznek, jönnek a himnuszok!

19:30: A mieink piros felsőben, fehér nadrágban és zöld sportszárban, míg az oroszok új mezben fehér felsőben kék nadrágban, és fehér sportszárban játszanak. Megtelt az ETO Park.

19:33: A mieink kezdik a mérkőzést. Hajrá, Magyarok!

19:44: Eltelt az első tíz perc, egyelőre a mieink erőltetik a támadásokat, az oroszok még csendesek.

19:55: A23. percig mindkét oldalon akadnak lehetőségek, de komolyabb akció, vagy helyzet még nem alakult ki.

20:02: A29. percben kb 18-19 méterről Huszti Szabolcs megeresztett egy lövést, éppen, hogy elment a kapu mellett. Mindkét csapat sok hibával játszik…

20:15: A 39. percben megszereztük a vezetést, miután Huszti szabadrúgását kifejelték az oroszok, a visszalőtt labda levágódott a bekkekről, Juhász kétszer is a védőkbe lőtt, majd a labda Vanczák elé pattant, aki 11 méterről a bal alsóba lőtt. Akinfejev még beleért a labdába. 1-0!

20:20: Vége az első félidőnek. Vanczák Vili góljával 1-0-ra vezetünk az oroszok ellen.

20:35: Jönnek a cserék:
A mieinknél: Buzsáky helyett Tőzsér állt be.
Az oroszoknál: Szemsov helyett Arsavin, és Pogrebnyak helyett Pavljucsenko

20:37: Az oroszok kezdték meg a második félidőt.

20:48: Eltelt a második félidőből tíz perc, helyzet nem alakult ki, viszont egyre keményebbek a szerelések mindkét oldalon.

20:51: Az 59. percben egyenlítettek az oroszok. Jobboldali sarok rúgás után az ötösön belül üresen érkező Biljaletgyinov befejelte a labdát a kapuba.

20:55: Újabb magyar csere: Bodor helyett Hajnal állt be.

21:04: A 72. percben újabb magyar csere következett be, Horváth Gábor helyett Dárdai Pál állt be.

21:10: A cserék ideje zajlott a pályán.

21:15: A hajrában a magyarokról szólt, miután a 86. percben nagy magyar ziccer maradt ki! Torghelle tett le mellel Szalai elé egy labdát, a csatár egy pattanás után lőtt, Gabulov a léc alól tornázta szögletre a labdát. A sarokrúgás után Vanczák fejesét kellett védenie a vendégkapusnak.

21:19: A 89. percben emberelőnybe kerültünk, miután Gyenyiszov ugrott ki idő előtt egy szabadrúgásnál, megkapta második sárgáját, így mehet zuhanyozni.

21:23: A 93. percben Tőzsér 18 méteres szabadrúgása szállt fölé centikkel!

21:25: Vége a találkozónak!

Barátságos mérkőzés:
Magyarország-Oroszország 1-1 (1-0)
Győr, ETO Park, v.: Simunovic (horvát)
Gól: Vanczák (39.), ill. Biljaletgyinov (59.)
Kiállítva: Gyenyiszov (89.)
Magyarország: Király – Bodnár, Vanczák, Juhász, Horváth G. (Dárdai, 72.) – Szélesi, Bodor (Hajnal, 63.) – Huszti (Koltai, 90.), Buzsáky (Tőzsér, 46.), Rudolf (Szalai, 79.) – Torghelle
Oroszország: Akinfejev (Gabulov, 46.) – Anjukov, Kologyin ( V. Belezuckij, 83.), Janbajev, Ignasevics – Biljaletgyinov (Bisztrov, 84.), Gyenyiszov, Szemsov (Arsavin, 46.), Zirjanov – Szemak, Pogrebnjak (Pavljucsenko, 46.)

A gólok:
1-0 Vanczák

1-1, Biljaletgyinov

Labdarúgás: Magyarország – Oroszország 1-1 (1-0) – a kibeszélő-show” bejegyzéshez ozzászólás

1. Sajnos nem láthattam a meccset, de egy biztos, szégyenkezni nincs miért! nagyon jó eredménynek tartom a döntetlent az Oroszok ellen!

Kedvelés

2. Sajnos Tibuhoz kell csatlakoznom! és az is érdekes, hogy Koeman nálam valamiért abszolút hiteltelen lett. nem tudom miért, egyszerűen kialakult ez az itt töltött ideje alatt…
    Valaki(k) bábúja…

Kedvelés

3. Tibi,

Én várom, de egy valaki hiányozni fog nekem, szerintem sokaknak is. Gera Zoli. Kíváncsi leszek, hogy ma milyen szerkezetben fogunk játszani az oroszok ellen.

Kedvelés

4. Sajnos ott tartunk, hogy akkor nézek csak meg egy ilyen meccset, ha semmi más dolgom nem lesz. Régen egy barátságos meccs alkalmával is türelmetlenül vártam a kezdő sípszót.