Női Kézilabda, Eb-selejtező: Magyarország – Svédország 26-24 (vége) – a kibeszélő-show

Húsvét első napján, azaz vasárnap délben Békéscsabán fogadja a magyar női kézilabda-válogatott a svédeket az Eb-selejtező mérkőzésen. Szurkoljunk közösen a lányoknak!

Csütörtökön már találkozott egymással a két csapat. Lundban egy gólos győzelmet arattunk a házigazda svédek ellen, így egyre közelebb van az Eb-szereplés a magyar női kézilabda válogatottnak. A találkozó után a handball.hu-nak nyilatkozott Mátéfi Eszter, Tomori Zsuzsanna, Pálinger Katalin és Vérten Orsolya.

Bemutatkozik Svédország

Eb-selejtező, 2. csoport
1. Magyarország 3 3 0 0 82-61 21 6 pont
2. Svédország 3 2 0 1 85-59 26 4 pont
3. Csehország 3 1 0 2 67-71 -4 2 pont
4. Azerbajdzsán 3 0 0 3 45-88 -43 0 pont

A kvartettből az első két helyezett jut ki a decemberi dán-norvég közös rendezésű Eb-re.

Svédország – Csehország, május 30.

A találkozót 12:35-től élőben közvetíti az RTL Klub.

——————————————————————-
12:05: Köszöntjük a kedves olvasókat. Bő fél óra és megkezdődik Békéscsabán a Magyarország-Svédország női kézilabda Eb-selejtező mérkőzés.

12:10: A tét nem kicsi, ugyanis ha ma nyerne a Mátéfi-csapat, akkor biztos Európa-bajnoki résztvevő lesz.

12:12: A találkozót a szerb duó Pandzsics, Mosorinski fogja vezetni.

12:24: Most mutatják be a játékosokat, először a svédeket, aztán a mieinket. Telt ház van Békéscsabán.

12:25: A két kimaradó nálunk: Kovacsiz Anikó és

12:26: A svédek tiszta kékben, míg a mieink tiszta fehérben fognak játszani.

12:28: A nemzeti himnuszok szólnak most.

12:33: Gyászszünettel kezdődik a mérkőzés. Pénteken este elhunyt Mátéfi Eszter bátyja.

12:35: A találkozót a mieink kezdik. Hajrá, Magyarok, Hajrá csajok!

12:40: Az ötödik percben 2-1-re vezetünk. Jobban kezdtünk, kint Svédországban. Időközben megsérült Tóth Tímea. Reméljük nem súlyos.

12:46: A 10.percben egygólos a magyar vezetés. Jó hír Tóth Timi visszatért a pályára!

12:50: Ha egy üzlet beindul… az utóbbi négy percben összeállt a játékunk, és 4-3-ról, 8-3-ra módosult az eredmény javunkra. Svéd időkérés.

12:57: A 20. perc elején továbbra is öt góllal vezetünk a svédek ellen. A vendégek elég sok hibával játszanak, a mieink játékáról nincs kifogás. Jól játszanak a csajok! :).

13:04: A 25. percben 12-6 az eredmény. Az első félidő utolsó öt perce kezdődik.

13:06: Magyar időkérés 14-8-as állásnál. Bő 3 perc van még az első játékrészből. Jól játszunk.

13:10: Megtartotta 6 gólos előnyét Mátéfi Eszter csapata. (16-10)Vége az első félidőnek!

13:22 Elkezdődött a második félidő! A svédek kezdik a támadást. Pálinger véd! Majd a svéd kapus is hárít.

13:25 Svéd gól (16-11) Kiállítás a svédeknél, rossz bejátszás, nem sikerült kihasználnunk  az emberhátrányt.

13:28 Hatalmas svéd gól! (16-12) 5 perc telt el és még nem dobtunk gólt, jól védekeznek a svédek. elveszítjük a labdát és még Vértent ki is állítják.

13:31 Hamar kihasználják ezt a svédek. (16-13) A magyar támadás ezúttal sem sikerült. Szerencsés svéd gól. (16-14) Tomori lő, lepattan a blokkról. Kiegészültünk.

13:33 Bulath nem tudja belőni, ellenben a svédek feljönnek 1 gólra. (16-15) Mátéfi időt kért. 9 perc telt el és nem lőttünk gólt.

13:35 Újra passzív játék, de Tomori végre lőtt egy hatalmasat! 9:45 perc kellett az első magyar gólhoz. Sajnos svédek is bedobták. Kapuscsere nálunk, jön Herr. (17-16) Kapufa a svédeknek, majd Szucsánszki dob gólt. (18-16)

13:37 Herr véd egy nagyot, majd magyar hét méteres. Tóth Timi bedobja! (19-16) Svéd gól sajnos. (19-17)

13:40 Bódi szélről! (20-17) Svédek ugyanúgy szélről (20-18) Vérten lövése nem jó, a svédek nem hibáznak. (20-19) Bódi megszerezte második gólját. (21-19)

13:43 Ismét feljönnek 1 gólra a svédek. (21-20) Tomori lövése a kapufán pattan, Herr viszont védi a svédek lövését. Újabb magyar kapufa. :S

13:45 Jól védekeznek a svédek, most nem találjuk az ellenszert. Emberelőnybe kerülünk, talán ebből. IGEN! Bódi ismét! (22-20)

13:48 Herr véd! A svéd kapus is, de marad nálunk a labda. Szucsánszki rálőtt, de nem jól. Letelt a svéd kiállítás. Bulath kapott 2 percet. A svéd edző addig reklamált, míg le kell jönnie egy svédnek 2 percre.

13:50 Nagy svéd gól. (22-21) Hetes nekünk: Tóth Timi kihagyja. Marad nálunk a labda és Vincze bedobja! (23-21)

13:53 Svéd hétméteres, ők nem hibáznak. (23-22) Még 5 perc van hátra. Tóth Timi lövését védi a svéd kapus, de mienk a labda. Temes bedobja. (24-22) Herr véd, mi támadunk, de kihagyjuk.

13:56 Elveszik a labdát a svédektől lépéshiba miatt. 2 perc van hátra, magyar GÓÓL! Tóth Timi. (25-22) Svéd időkérés.

13:57 Sajnos svéd gól. (25-23) Vincze Melinda lövése kimarad. Újabb svéd gól. (25-24)

13:59 Temes lő, GÓÓÓL! (26-24) Időn túli szabaddobás a svédeknek, kimarad!

Vége a meccsnek! Nyertünk 26-24-re, ezzel újabb két pontot gyűjtöttünk az Eb selejtezőn. Immáron 8 pontosak vagyunk és bejutottunk az Eb-re.

A magyar csapat legjobbja Szucsánszki Zita lett!

1. Magyarország 4 4 0 0 108-85 23 8 pont
2. Svédország 4 2 0 2 109-85 24 4 pont