MotoGP, Katar GP: A japán Tomizawa nyerte meg a versenyt, Talma a kilencedik lett – kibeszélő-show

Magyar idő szerint 19:00-kor elkezdődik a 2010-es gyorsasági motoros világbajnokság. Az első nagydíj Katarban rendezik meg. Talmácsi Gábor a Moto2-es géposztályban szerepel, várhatóan 20:15-kor indul a mezőny. Gyere, és szurkoljunk közösen Talmának!

Először a pályáról egy kis bemutatás jön. A katari Losail pálya.
A mesés Losail nemzetközi pálya Qatar fővárosának, Doha-nak a perifériáján helyezkedik el. A pálya, ami valamivel több, mint egy évig épült, 58 millió USD-ba került, és majdnem ezer munkás szakadatlan munkájára volt szükség, hogy elkészüljön az avatójára – a quatari Marlboro Nagydíjra 2004. október 2-ára. Maga a pálya kecsesen hajlik 5,4 kilométeren keresztül, mesterséges fő veszi körül, hogy megakadályozza a szomszédos sivatag homokjának átfújását. A célegyenes több mint egy kilométer hosszú és a közepes és gyors kanyarok – köztük néhány gyors balkezes, a versenyzők között különösen népszerű kanyar – nagyon kedvező keverékét lehet itt megtalálni.

Mindhárom kategóriában történtek változások, főleg a közép kategóriában. Ugyanis megszűnt a kétütemű, 250-es kategória, ezt váltotta fel a Moto2. Valamennyi istálló négyütemű Honda-motorral, Dunlop-gumikkal száll versenybe, a prototípusnak minősülő vázat kell alkalmazni, amely megfelel a versenyszabályzatnak.

A csapatok, és versenyzők

Moto GP

Ducati Marlboro Team: Casey Stoner (ausztrál), Nicky Hayden (amerikai)
Fiat Yamaha Team: Valentino Rossi (olasz), Jorge Lorenzo (spanyol)
Interwetten Honda MotoGP: Hirosi Aojama (japán)
LCR Honda MotoGP: Randy De Puniet (francia)
Monster Yamaha Tech3: Colin Edwards (amerikai), Ben Spies (amerikai)
Paginas Amarillas Aspar: Hector Barbera (spanyol)
Pramac Racing Team: Mika Kallio (finn), Aleix Espargaro (spanyol)
Repsol Honda Team: Andrea Dovizioso (olasz), Dani Pedrosa (spanyol)
Rizla Suzuki MotoGP: Alvaro Bautista (spanyol), Loris Capirossi (olasz)
San Carlo Honda Gresini: Marco Melandri (olasz), Marco Simoncelli (olasz)

Moto2

Aeroport de Castello – Ajo: Alex Debon (spanyol)
Blusens-STX: Yonny Hernandez (kolumbiai), Masel Al Najmi (katari)
Cardion AB Motoracing: Karel Abraham (cseh)
Caretta Technology Race Dept: Alex Baldolini (olasz)
Fimmco Speed Up: Talmácsi Gábor (magyar), Andrea Iannone (olasz)
Forward Racing: Jules Cluzel (francia), Claudio Corti (olasz)
Gresini Racing Moto2: Toni Elias (spanyol), Vlagyimir Ivanov (ukrán)
Holiday Gym G22: Fonsi Nieto (spanyol), Yannick Guerra (spanyol)
Interwetten Moriwaki Moto2: Thomas Lüthi (svájci)
Italtrans S.T.R.: Robertino Pietri (venezuelai), Roberto Rolfo (olasz)
Jack & Jones by A.Banderas: Joan Olive (spanyol), Kenny Noyes (amerikai)
JIR Moto2: Simone Corsi (olasz), Mattia Pasini (olasz)
Mapfre Aspar Team: Julian Simon (spanyol), Mike Di Meglio (francia)
Maquinza-SAG Team: Bernat Martinez (spanyol)
Marc VDS Racing Team: Scott Redding (brit), Hector Faubel (spanyol)
Matteoni CP Racing: Lukas Pesek (cseh)
MZ Racing Team: Anthony West (ausztrál)
Racing Team Germany: Arne Tode (német)
RSM Team Scot: Alex De Angelis (San Marino-i), Niccolo Canepa (olasz)
Tech 3 Racing: Raffaele De Rosa (olasz), Takahasi Juki (japán)
Technomag-CIP: Tomizava Soja (japán), Dominique Aegerter (svájci)
Tenerife 40 Pons: Sergio Gadea (spanyol), Axel Pons (spanyol)
Thai Honda PTT Singha SAG: Ratthapark Wilairot (thaiföldi)
Vector Kiefer Racing: Vlagyimir Leonov (orosz)
Viessmann Kiefer Racing: Stefan Bradl (német)
WTR San Marino Team: Valentin Debise (spanyol)

125 kcm

Aeroport de Castello – Ajo: Adrian Martin (spanyol)
AirAsia – Sepang Int. Circuit: Sturla Fagerhaug (norvég), Muhammad Zulfami (indonéz)
Andalucia Cajasol: Alberto Moncayo (spanyol), Danny Webb (brit)
Avant Mitsubishi Ajo: Sandro Cortese (német)
Bancaja Aspar Team: Bradley Smith (brit), Nicolas Terol (spanyol)
Blusens-STX: Esteve Rabat (spanyol)
CBC Corse: Jasper Iwema (francia), Louis Rossi (francia)
Interwetten Honda 125: Marcel Schrotter (német)
Lambretta Reparto Corse: Luis Salom (spanyol), Marco Ravaioli (olasz)
Matteoni CP Racing: Lorenzo Savadori (olasz)
Ongetta Team: Alexis Masbou (francia), Luca Marconi (olasz), Jonas Folger (német)
Racing Team Germany: Tomojosi Kodzsama (japán), Jkub Kornfeil (cseh)
Red Bull Ajo Motorsport: Marc Marquez (spanyol)
Stipa-Molenaar Racing GP: Randy Krummenacher (svájci), Quentin Jacquet (francia)
Tuenti Racing: Efren Vazquez, Pol Espargaro (spanyol)
WTR San Marino Team: Johann Zarco (francia)

Katar GP: Az első szabadedzés Talmával! – kibeszélő-show
Katari GP, 2. szabadedzés: Talma a 27. lett! – kibeszélő-show
Katar GP, Időmérő edzés: 1. Elias, 14. Talma – kibeszélő-show
Talmácsi Gábor: “Az időmérő edzéstől jobb eredményt vártam”

MotoGP: 22:00

A futamot a Digisport 18:30-tól  élőben közvetíteni, illetve a sportcsatorna honlapján (Élő adást csak érvényes regisztrációval lehet nézni. A regisztráció ingyenes) is lehet követni az eseményeket.

———————————————————————————————–

17:15: Köszöntjük a kedves olvasókat. Bő 15 perc és elkezdődik a bemelegítő edzés a katari pályán a Moto2-es géposztályban. Természetesen Talmácsi Gáborra külön fogunk figyelni.

17:30: Elkezdődött a 20 perces bemelegítő edzés. Hajrá, Talma!

17:33: Íme az első eredmények. Abraham vezet 2:218:584, míg Talma a 14.

17:39: Az bemelegítő edzés felénél járunk, ahol Debon, Bradl, de Angelis a sorrend. Talma a hetedik.  Debon ideje 2:03:295, míg Talmáé 2:03:848

17:44: 5 perc van még a bemelegítő edzésből és jelenleg Stefan Bradl vezet, követi őt Lüthi, és Debon. Talma a 11.

17:50: Vége a bemelegítő edzésnek.  Stefan Bradl megnyerte 2:02:937-el, a második Thomas Lütthi 2:02:965, míg a harmadik Debon 2:03:295-el végzett. Talm a a14. lett 2:03:974-el. A futam 20:15-kor kezdődik.

19:40: A legkisebb motoros osztályban a 125-nél Nicola Terol nyerte meg a katari nagydíjat, a második Vazquez, és a harmadik Marquez végzett. Tehát a dobogón három spanyol állhat fel.

20:07: A Moto2 géposztály versenyző már felálltak a rajtrácsra. Bő tíz perc és megkezdődik a futam.

20:10: Talma a negyedik sorból indulhat a versenyen. Aki még nem tudná éjszakai verseny zajlik éppen.

20:12: Megkezdődött a felvezető kör.

20:15: Elkezdődött a 20 körös futam! Hajrá, Talma!!

20:19: de Angelis és Bradl hatalmasat bukott, Talma remekül elkapta a rajtott és feljött a hatodik helyre.

20:20: Az első kör után Elias, Cluzel, Debon, Takahashi, Tomizawa és Talma. Julian Simon kiesett, a motorjával akadtak gondok.

20:26: Az élen az öt versenyző nagy csatában küzd egymás ellen, Talma ott van közvetlenül mögöttük, a hetedik jelenleg.

20:29: Hat kör után így áll a mezőny: Tomizawa vezet, és követi őt Debon, Elias, Takahashi, Cluzel, Rolfo és Talma.

20:31: Hoppá! A japán Takahashi kicsúszott! Talma egy hellyel előrébb lépett.

20:37: A verseny felénél továbbra is Tomizawa vezet, Talma a hetedik.

20:45: Még hat kör van még a versenyből jelenleg Tomizawa, Elias, Debon, Cluzel, Rolfo és Talma.

20:51: Három körrel a vége Talma a 9., az élen Tomizawa, Elias, és Debon.

20:55: Megkezdődött az utolsó kör.

20:57: Befutottak a versenyzők. Az első Moto2-es futamot a japán Shoya Tomizaw nyerte meg. A második Alex Debon, míg a harmadik Cluzel végzett. Talmácsi Gábor a kilencedik lett.

A királykategóriát a Doktor, Valentino Rossi nyerte meg, a második Jorge Lorenzo, míg a harmadik Anrea Dovizioso végzett.