Soproni Liga: Döntetlen lett az örökrangadón

A bajnoki címvédő Loki behúzta a három pontot, az örök rangadónak 1-1 lett a vége, Tóth László győzelemmel, míg Urbányi ikszel debütált a kispadon. Ez történt a Soproni Liga 22. fordulójának szombati játéknapján.

A bajnoki címvédő Debrecen a hátrányból megfordítva 3-1-re legyőzte a Paksot hazai pályán, így továbbra is ott van közvetlenül a Videoton mögött a bajnokságban.

A 198. MTK-Ferencváros örök rangadót rendezték meg a Hungária Körúton. A találkozó előtt egy percces gyász szünettel kezdődött: pénteken este életének 66. évében elhunyt a Ferencvárosi legendás játékosa és edzője Varga Zoltán. A mérkőzésen egy-egy parádés gól született. Az első félidőben többnyire a hazai csapat játszott jobban, és mégis a Fradi szerezte a vezetést, miután Anthony Elding harminc méterről bombázott a léc alá. A fordulás után megváltozott a játékképe: a zöld-fehérek több helyzetet is kialakítottak, de mégis az MTK szerzett gólt, Szatmári Lóránd szintén óriási gólt rúgott. A Fradi továbbra is veretlen tavasszal, az MTK pedig tartja a pozícióját a középmezőnyben.

Az FTC Press fotói:

<span style=”display: block; width: 425px; margin: 0pt auto;”> Vodpod videos no longer available.
</span>

A hét közepén edzőváltásokra került sorra. Először Diósgyőrben Tornyi Barnabás helyett Tóth László, míg Kecskeméten Csertői Aurélt váltotta a kispadon Urbányi István. A miskolciak hazai pályán 3-0-ra legyőzték a Pápát, ez némi meglepetés. Urbányi István együttese a Kecskemét hazai pályán fordulatos mérkőzést játszott a Bp. Honvéddal, hiszen 2-2 lett a vége.

A Győr hazai pályán nem bírt a Haladással, így kénytelen volt beérni a pontozkodással. Amióta Oláh Lóránt visszatért Kaposvárra, azóta termeli a gólokat, ez így volt most is, ráadásul győztes gólt is szerzet, miután hazai pályán a Kaposvár 1-0-ra legyőzte a Vasast.

Vasárnap egy mérkőzést rendeznek a Soproni Liga 22. fordulójából, az éllovas Videoton hazai pályán fogadja a kiesés elől menekülő Nyíregyházát.