A divízió I, B-csoportjának harmadik mérkőzésén kedd délután a mieink a horvátokkal fognak játszani 16:30-kor. A SportMenü meghív Téged egy közös beszélgetésre! Szurkoljunk együtt a Fiúknak.A SportMenü a Jégkorong-VB aloldalán, mindent megtudhatsz a világbajnokságról. Spiller István jégkorong szakíró szerint a szünnap után jönnak a horvátok, akik ugyan fejlődnek szépen, de mi jobban fejlődünk. A Medvescak Zagreb – amelynek Sator a vezetőedzője – jól ment az osztrák bajnokságban, ám ott a légiósok vitték a prímet, és éles szituációban alig volt horvát játékos a pályán. Ráadásul Sator jól ismeri őket.

A statisztika szerint a horvátokkal eddig 22 alkalommal játszottunk, és ebből 20 magyar siker, egy döntetlen és egy vereség, 150-37, impáló adat! Az utolsó mérkőzést nemrég játszottuk le, méghozzá 2009. november 7-én Székesfehérvárott az Euro Hockey Challenge-en 7-1-re nyertünk.Az utolsó tétmeccsünket, az emlékezetes 2008-as szapporoi-vb-n történt, amikor 3-0-ra legyőztük a horvátokat.

A Magyar Jégkorong Szövetség tájékoztatása szerint a világbajnoki ellenfeleink közül a horvátok voltak a legfrissebbek, ők játszották le az első felkészülési mérkőzést. Igaz, sok örömük nem volt a zágrábi meccsben, mert 5-2-re kikaptak az osztrákoktól. Mindkét gólt a KHL Medvescak Zagreb hosszú évekig Szlovákiában pallérozódó 18 éves csatárreménysége, Dominik Kanaet szerezte. Ha csak abból indulnánk ki, milyen parádésan szerepelt a Medvescak az EBEL-ben, a horvátokat bátran sorolhatnánk a feljutásra esélyes együttesek közé. Ám Pavle Kavcic szövetségi kapitány egy interjúban épp amiatt kesergett, hogy a zágrábiak horvát játékosai alig kaptak játéklehetőséget a légiósok mellett az osztrák bajnokságban. „A jég helyett a kispadot koptatták” – bosszankodott a szakember. A tréner a válogatott versenyképességének megteremtését abban látja, hogy amint azt az IIHF szabályai megengedik, bevessék az öt honosított EBEL-játékosukat. Erre 2011-ig még várni kell, így a ljubljanai terv mindössze a bennmaradás kiharcolása. A kapitány szerint az ötödik hely megszerzéséért a koreaiakkal vívnak majd nagy harcot.

Összefoglalva: Jó, de verhető ellenfél fogunk szerda délután játszani. Az idei vb-n a horvátok eléggé gyengén muzsikálnak, ezért jó lesz a mieink számára odafigyelni. Viszont ez a találkozó kötelező győzelem kellene, hogy megtörténjen. Nincs mese, nyerni kell!

A két csapat eddigi szereplése a vb-n:

1. mérkőzés: Magyarország – Dél-Korea 4-2(0-0, 3-1, 1-1) – a kibeszélő-show

Horvátország – Nagy-Britannia 1-4 (1-1, 0-2, 0-1)

2. mérkőzés: Magyarország – Lengyelország 6-0 (2-0, 0-0, 4-0) – a kibeszélő-show (Élő!)

Szlovénia – Horvátország 10-1 (6-0, 1-1, 3-0)

Hajrá, Magyarok!

A találkozót 16:15-től élőben közvetíti a Sport1!

——————————————————————-
15:00: Köszöntjük a kedves szurkolókat! Bő egy óra és megkezdődik a vb harmadik mérkőzése, méghozzá Magyarország Horvátország találkozó.

15:15: Egy kis hangulat fokozás a mai mérkőzéshez:

15:50: A nap első mérkőzésén a lengyelek 5-2-re legyőzték az újonc Dél-Koreát.

Dél-Korea – Lengyelország 2 – 5 (1-3, 1-1, 0-1)

16:20: Tíz perc és megkezdődik a nap második mérkőzése a Magyarország – Horvátország.

16:27: A csapatok már a jégen vannak. A hangulat remek – ismét 🙂 -. A mieink piros, míg a horvátok fehér mezben fognak játszani.

16:30: Elkezdődött az első harmad. Hajrá, Magyarok!!!

16:33: Góóóóóóóóóóóóóólll! Máris vezetünk, miután a harmadik perc felénél a semleges zónában megszereztük a korongot, amjd Vass Marci bevágta  a kapuba 1-0.

16:35: Itt az újabb magyar gól! 26  másodperc kellett, miután Fekete Dániel találatával már 2-0-ra vezetünk, és még nincs 5 perce hogy megy a találkozó!

16:40: A 7. perc elején járunk a hangulat remek, két góllal vezetünk. szóval csodás kezdés eddig. Csak, így tovább Fiúk!

16:44: Az első harmad felénél járunk, magabiztosan vezetünk. Közbe zúg a csarnok. Csodálatos a magyar publikum!

16:54: A 16. percben újabb magyar gól született, miután kapu előtti kavarodás után Peterdi szerezte meg a gólunkat.

17:14: Elkezdődött a második harmad.

17:22: Góóóóóóóóóóllllll! Szenzációs magyar akció végén Peterdi megszerzi az újabb gólunkat, 4-0 nekünk.

17:26: Ladányigóóóóóll, szép összjáték után a fehérvári játékos megszerzi az ötödik gólunkat.

17:31: 6-0 :). A horvát kapu előtt megszereztük a korongot, Svasznek Bence egyből rálőtte és óriási gólt szerzett.

17:32: Túl vagyunk a második harmad felénél. A mieink parádésan játszanak, a horvátok színtelenül játszanak. A szurkolók, pedig fantasztikusak.

17:35: Góóóóóllll, Peterdi Imre mesterhármas! 7-0. Szép magyar kació végén, újabb magyar gól született.

17:37: Magosi :). A horvát kapus teljesen készen van, lejönne a jégről, de a kapitány nem cseréli le. 8-0.

17:41: Az utolsó öt perc kezdődik a második harmadból.

17:46: Elkezdődött az utolsó perc a második harmadban.

17:48: Vége. 40 perc után Magyarország – Horvátország 8-0.

Lövések száma: 8/36 44,44% – 0/8 0%
Védések száma: 0/8 100% – 8/28 77,78%
Kiállítások: 4 perc – 10 perc

18:03: Elkezdődött a harmadik harmad. A mieinknél kapuscsere történt: Hetényi helyett Rajna Miklós kezd, és ezzel vb-újoncot avat Ted Sator.

18:28: Az utolsó perc kezdődött a mérkőzésen.

18:29: Vége, megnyertük, 8-0-ra. A mieink legjobbja Peterdi Imre lett. A győztes himnusz szól.

Szép volt, Fiúk!

Lövések száma: 8/44 18,18% – 0/18 0%
Védések száma: 0/18 100% – 8/36 81,82%
Kiállítások: 6 perc – 10 perc

Folytatás holnap a britek ellen 16:15-kor, aztán pénteken 20:00-tól a szlovénokkal. Két sors döntő mérkőzés jön a magyar jégkorong-válogatott számára. Számunkra holnap kezdődik a vb.

A mérkőzés felvétele:

Jégkorong-vb: Magyarország – Horvátország 8-0 (3-0, 5-0, 0-0) – a kibeszélő-show (Élőben!)” bejegyzéshez ozzászólás

1. Tibu, Franto!

Senki nem marad le semmiről, ugyanis sikerült megtalálni a videót, amelyen meg lehet nézni a gólokat. Ma délután fontos mérkőzés lesz számunkra.