EL, elődöntő, 1. mérkőzés: Hamburger SV – Fulham 0-0, Athletico Madrid – Liverpool FC 1-0 – a kibeszélő-show

Csütörtökön este megrendezik az Európa Liga elődöntőinek első mérkőzéseit. Gera Zoltán együttese a Fulham a Hamburg otthonába, míg az Athletico Madrid hazai pályán fogadja a Liverpool FC-t.

Mint ahogy a BL-ben szereplő csapatoknál is, úgy az EL-ben szereplő gárdáknak is sok gondot okozott az izlandi vulkánkitörés. Az európai légtérzár miatt Gera Zoltán együttese a Fulham vonattal utazott el Hamburgba. Ugyan így járt a Liverpool is, akik az Athletico Madrid otthonában kezdenek az elődöntőben.

A falusiak az Európa Liga meglepetés csapata, miután olyan csapatoknak intettek búcsút, mint az utolsó UEFA-Kupa győztes Sahstar Donyecket, az olasz Juventust, és a német bajnokot a Wolfsburgot. Ebebn nagy szerepe volt Gera Zoltánnak is, aki nemcsak a góljaival, de passzaival is segíti a csapatát. Az angol bajnokságban a középmezőnyben szerepelnek. A Hamburg csapata nagy elvárásokkal kezdte az idei szezont, annál nagyobb a csalódottság, hiszen a Bundesligában, csak a hetedik helyen állnak. A zuhanyhíradó szerint Bruno Labbadia vezetőedző csak akkor maradhat a kispadon, ha bejuttatja alakulatát a második számú európai futballsorozat döntőjébe. Ráadásul az EL-döntőt, pont Hamburgban fogják megrendezni, így óriási a tét. Mindkét csapat egy jól szervezett és roppant taktikusan, valamint őszinte focit játszik. A hazaiaknál várhatóan kezdő lesz a holland Ruud van Nistelrooy, míg a vendégeknél ott lehet, majd Gera Zoltán is.

A másik párban két csalódott csapat találkozik egymással. Mind az Athletico Madrid, mind a Liverpool ebben a szezonban gyengén szerepeltek a bajnokságban, vagyis mindkét sztárcsapat széppé tenné az idei évet, ha bejutnának az EL-fináléjába.

A találkozó előtt Gera Zoltán a csapat honlapján, így nyilatkozott:

“Számomra ez lesz az idény legfontosabb találkozója. Soha nem szerepeltem még nemzetközi kupa elődöntőjében, nagyon remélem, hogy pályára léphetek. Ugyanakkor nem csak nekem, de az összes futballistánk számára hatalmas jelentőséggel bír ez az összecsapás. Tudjuk, hogy a Hamburg nagyszerű együttes, de legalább ennyire jó volt a Sahtar Donyeck, a Juventus, vagy a Wolfsburg.”

Várható kezdőcsapatok:

Hamburg: (4-4-2): Rost – Demel, Mathijsen, Boateng, Aogo – Trochowski, Ze Roberto, Jarolim, Pitroipa – Guerrero, Van Nistelrooy

Fulham (4-4-1-1): Schwarzer – Baird, Hangeland, Hughes, Konchesky – Duff, Etuhu, Murphy, Davies – Gera – Zamora

Athletico Madrid (4-4-2): De Gea – Alvaro, Ujfalusi, Perea, Lopez – Assuncao, Tiago, Simao, Jurado – Reyes, Aguero.

Liverpool FC (4-5-1): Reina – Johnson, Carragher, Kyrgiakos, Agger – Lucas, Gerrard, Maxi, Kuyt, Benayoun – Ngog.

A csütörtöki program:
elődöntő, első mérkőzések:
Atlético Madrid (spanyol)-FC Liverpool (angol) 21:05 ó TV: Digisport
Hamburger SV (német)-Fulham (angol) 21:05 TV: Story4!

Akinek esetleg nem jönne be a Digisport, vagy a StoryTV, akkor annak itt egy lehetőség:
– Hamburger SV – Fulham: Katt ide!
– Athletico Madrid – Liverpool FC: Katt ide!

A visszavágókat egy héttel később rendezik.

—————————————————————————————————–

20:30: Köszöntjük a kedves olvasókat. Bő 30 perc és megkezdődnek az Európa Liga elődöntőinek első mérkőzései. A résztvevők: Hamburg – Fulham és Athletico Madrid – Liverpool.

20:35: Íme a kezdőcsapatok!

Hamburg: (4-4-2): Rost – Demel, Mathijsen, Boateng, Aogo – Pitroipa, Ze Roberto, Jarolim, Trochowski – Guerrero, Van Nistelrooy

csere: Hesl, Rozehnal, Petric, Tesche, Berg, Rincón,Tunay Torun

csere: Zuberbühler, Kelly, Nevland, Dempsey, Smalling, Greening, Dikgacol

Athletico Madrid (4-1-3-1-1): De Gea – Újfalusi, Perea, Alvaro Domiquez, Antonio López – Paulo Assuncao – Simao, Raúl Garcia, Reyes – Jurando – Forlán

csere: Sergio Aserno, Valera, Camacho, Salvo, Juanito, Cabrera, Borja

Liverpool FC (4-4-1-1): Reina – Johnson, Carragher, Kyrgiakos, Agger – Kuyt, Lucas, Mascherano, Benayoun – Gerrard – Ngog

csere:Cavallieri, Aquilani, Babel, Degen, El Zhar, Ayala, Pacheco

20:58: A hamburgi találkozott a dán Claus Bo Larsen, míg Madridban Laurent Duhamel fogja vezetni.

21:00: A csapatok most jönnek ki a pályára. Mi a hamburgi mérkőzésre fogunk fókuszálni, Gera Zoltán miatt.

21:01: A hazaiak fehér mezben, míg a vendég londoniak sötét mezben fognak játszani. A kezdőcsapatban ott van Gera Zoli! :).

21:03: A szünetben, és a találkozó után statisztikával fogunk jelentkezni. Gólonként, és nagyobb helyzetenként frissítünk.

21:05: Hamburgban és Madridban elkezdődött a mérkőzés.

21:06: Rögtön az első percben veszélyes hamburgi helyzet maradt ki, Van Nistelrooy révén.

21:13: A 9. percben megszerezte a vezetést az Athletico Madrid, miután Simao elfutott a baloldalon, majd a beadása után Forlán rosszul fejelt, majd második alkalommal lábbal berúgta a helyzetét. 1-0.

21:19: A 14. percben megtörtént az első fulhami lövés, méghozzá Gera révén. Az első negyedóra után egyelőre gól nélkül.

21:35: Az első fél óra után: HSV – Fulham 0-0, Athletico Madrid – Liverpool 1-0.

21:50: Hamburgban véget ért az első félidő, gól nélkül. Madridban is véget ért az első játékrész. A hazai csapat Forlán góljával 1-0-ra vezetnek a Liverpool ellen.

Szöglet: 1 -0

22:05: Hamburgban és Madridban is elkezdődött a második félidő.

22:12: Az 52. percben cserélt a Fulham; Zamora helyett Dempsey állt be.

22:25: A 68. percben Gera Zoltán sárga lapot kapott, kezezése miatt.

22:32: A 72. percben Torchowski lövését szenzációsat védett Schwarzer. Guerrero helyett Petric állt be a hazaiaknál.

22:38: Hamburgban és Madridban is a 75. percben járnak. Változás egyelőre nincs.

22:50: Az utolsó perc kezdődik Hamburgban és Madridban.

22:54: Hamburgban és Madridban is véget ért a találkozó. Íme a végeredmények: HSV – Fulham 0 -0, Athletico Madrid – Liverpool 1-0

22:58: A mérkőzés statisztikája

Goal Attemps: 5 – 0
Szabálytalankodások: 13 – 7
Sárga lap: 2 – 2