Férfi Kosárlabda, bajnoki döntő, 4. mérkőzés: Atomerőmű SE – Zalakerámia-ZTE KK 60-67 (23-17, 12-14, 9-20, 16-16) – (Élő)

Pénteken este 20:00-kor kezdődik a férfi kosárlabda bajnoki döntő negyedik összecsapása, amelyen a házigazda és címvédő Atomerőmű SE fogadja a Zalaegerszeget. A három győzelemig tartó párharc állása: 2-1 a Zetének.

A fináléban, eddig három alkalommal játszottak a csapatok. Az első mérkőzésen az alapszakasz győztes Zete hazai pályán parádés játékkal győzte le a címvédőt, méghozzá 75-56-ra. A második találkozón Pakson hihetetlen izgalmak között a címvédő Atomerőmű az utolsó másodpercben szerzett kosárral megnyerte, és 1-1 az állás. A lélektanilag is fontos előnyt a hazai pályán játszó Zete szerezte meg, miután az Atomerőműt, 68-59-re.

Pénteken este története során negyedszer lehet bajnok a Zalaegerszeg. Utoljára az 1991/92-es szezonban álltak fel a dobogó tetejére. A zalaiaknál mindenki rendbe jött, így Völgyi Péternek minden játékosa rendelkezésére áll majd. A  paksiaknál Mészáros Zalán felépült térd-, Horváth pedig vádli sérüléséből, viszont Dill és Gulyás továbbra is maródi. Előbbi várhatóan játszani fog, míg utóbbi szereplése csak a mérkőzés előtt fog kiderülni.

A találkozó előtt bb1.hu-nak nyilatkozott a két szakvezető:

Horváth Imre, az ASE edzője: Mindennél keményebb meccset várok, a Zalaegerszeg ugyanis arra készül, hogy befejezze a párharcot, mi viszont nem adjuk egy könnyen a bőrünket. Ellentétes vágyak, szerintem egy jó meccs elé nézünk. A keddi találkozó hasonlított egy picit a párharc első felvonásához. Elsősorban támadásban voltunk gyengébbek, a dobószázalékunk hasonlóan gyatra volt, mint egy hete. Ebben mindenképpen javulnunk kell. Persze a védekezésben is vannak még megingásaink, örülnék, ha ezúttal nem kapnánk olyan sok könnyű, elkerülhető kosarat. Ezen kívül a lepattanókra is figyelnünk kell, mert még a győztes meccsünkön is megengedtük azt a luxust magunknak, hogy több lecsorgót ajándékoztunk a ZTE-nek. Ami viszont pozitívum, hogy a cserepadon helyet foglalók bizonyították, hogy bátran nyúlhatok hozzájuk, ha új lendület kell a csapatnak. Remélem, hasonlóan hatékonyak lesznek holnap is.

Völgyi Péter, a ZTE edzője: Kedden sima győzelmet arattunk, fizikálisan a paksi csapat fölé nőttünk. Most azonban hasonlóan kiélezett meccsre számítok, mint a párharc második felvonásán. Ellenfelünk biztos, hogy foggal-körömmel fog majd küzdeni, hiszen ez az utolsó esélyük. A védekezésünkkel eddig sem volt probléma, támadásban viszont javulnunk kell, mert ott viszont többször is akadtak problémáink. Idén számunkra már csak Paks maradt bevehetetlen, nagyon bízom benne, hogy ez a sorozat holnap megszakad, és akkor bajnoki címet ünnepelhetünk. A hátam mögött lehet, hogy szervezkednek, mindenesetre én a csapatnak megtiltottam, hogy nekiálljon az ünnepséggel foglalkozni. Ezen majd ráérünk akkor gondolkodni, ha nyerünk.

A találkozót a SportKlub élőben közvetíti 19:45-től.

Férfi Kosárlabda, bajnoki döntő, 4. mérkőzés:
Atomerőmű SE – Zalakerámia ZTE KK 20:00 TV: Sportklub élőben

ASE Sportcsarnok, péntek, 20:00
V.: Bodnár P., Földházi T., Benczur T. (Faidt)

Várható kezdőcsapatok:

ASE: Mészáros – LaGrange – Horváth Á. – Clark – Dill.
ZTE: Hinnant – Watson – Kámán – K. Wilson – Trepák.

A három győzelemig tartó párharc állása: 2-1 a ZTE-nek.

Az döntő eddigi eredményei:
május 19,. szerda, 19.45: ZTE-Paks 75-56
május 22., szombat, 17.45: Paks-ZTE 81-79
május 25., kedd, 19.00: ZTE-Paks 68-59
(ha szükséges) május 30., vasárnap, 16.45: ZTE-Paks TV: SportKlub, élő

—————————————————————————————————————————————————

19:50: Köszöntjük a kedves szurkolókat! Ma este bajnok lehet a Zete, ha legyőzni a címvédő Atomerőműt.

19:55: Fantasztikus a hangulat a paksi csarnokban. Pár perc és megkezdődik a találkozó.

19:57: A találkozó előtt a paksiak egykori játékosára Horváth Zoltán tiszteletére díjat alapítottak a szurkolók. A legtehetségesebb paksi játékosának jár ez a díj. Ezt a megtisztelő elismerést Horváth Ákos kapta.

19:59: A hazaiak fehér, míg a vendégek tiszte kék mezben fognak játszani.

20:00: Kezdődik a döntő negyedik összecsapása!

20:03: Elkezdődött az első negyed! A paksiak hozták el a labdát.

2 és fél perc alatt a hazaiak 7-0-ra elhúztak a Zetétől.

3 és perc után szerezte meg az első pontjait a Zete, méghozzá egy triplával.

4 és fél perc van még az első negyedben és mennek a triplák, az állás 12-7-re vezet az Atomerőmű

Még másfél perc az első negyedből 21-11 a paksiaknak.

20:20: Vége az első negyednek 23-17 az állás.

Összefoglaló: Remekül kezdte a játékot az Atomerőmű, sorra jöttek a triplák, és védekezésben is jól játszottak. Volt már 10 pontos különbség is, de a negyed végére 6 pontos a paksi vezetés.

20:22: Elkezdődött a második negyed.

Az Atom kilenc ponttal 28-19-re vezet a Zete ellen. A negyedből van még 7 perc.

Még négy perc a negyedből, 30-21 az Atom javára.

2 és fél perccel a negyed előtt 32-23. Izgalmas a mérkőzés. A paksiak remekül játszanak, bár mindkét csapat olykor-olykor hibázik. Nem csoda, nagy a tét.

Az utolsó perc kezdődik a negyedben 34-25 az állás a címvédő javára.

Az utolsó másodpercben Kámán Tamás majdnem  a fél pályáról dob egy triplát!

20:45: Vége a második negyednek, jöhet a nagy szünet. Az eredmény: 35-31 az Atomerőmű javára.

összefoglaló: A második negyedben sok volt a hiba, azonban a paksiak tartották a 9-10 pontos különbséget. A negyed felétől a Zete egyre több lepattanót szerzett és fokról-fokra felzárkózott a a címvédőhöz. Az utolsó másodpercekben a vendége válogatott játékosa Kámán Tamás majdnem a fél pályáról dob egy triplát, így a Zete hátrány, csak négy pont a címvédővel szemben.

21:00: Kezdődik a második félidő.

21:01: Elkezdődött a harmadik negyed

Hihetetlen, amit ma este művelnek a csapatok: ismét triplákat dobnak.

Szenzációs kezdés, hosszú idő után újra vezet a vezet!, aztán Wilson két pontot szerzett, így már 3 pontos a Zete vezetés. Horváth Imre, a paksiak edzője időt kért.

A negyedből még 4 perc van még , és ismét vezet az Atomerőmű, méghozzá 42-41-re. Fantasztikus a mérkőzés.

Másfél perce a negyed előtt 45-44 a Zetének.

21:17: Vége a harmadik negyednek, a vendégek 44-51-re vezetnek.

Összefoglaló: A harmadik negyedet, egyértelmű a vendégekké, hiszen már az elején jól kezdtek, majd át is vették a vezetést hosszú idő után. Aztán fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd a végére 7 pontos elpnyt szereztek.

21:20: Az utolsó, negyedik negyed kezdődött el.

6 és fél perccel a vége előtt 46-54 az állás. Dill kipontozódott.

5:26-el a vége előtt, már 10 pontos a Zete vezetés.

3:35:-el a vége előtt 5 pontra jön fel a Paks. 51-56.

Két percen belül vagyunk, 54-60 a Zetének.

Másfél perccel a vége előtt 56-62 az eredmény.

Az utolsó perc kezdődik: 60-63

30 másodperc van még 60-65. Újabb fault!

21:43: Vége! 67-60-ra nyerte a Zete, és ezzel 18 év után újra bajnok a Zalakerámia-ZTE KK!

A hivatalos jegyzőkönyv:

Atomerőmű SE – Zalakerámia ZTE KK 60–67 (23–17, 12–14, 9–20, 16–16)

ASE Sportcsarnok, 1600 néző

ASE: Mészáros Z. 3, HORVÁTH Á. 15/9, Kiss Zs. 6/6, CLARK 9, Dill 6. Csere: GULYÁS 14, LaGrange 5/3, Kovács Á. 2, Morgen –, Panta –.

ZTE: HINNANT 22/3, Watson 12, KÁMÁN 11/3, K. WILSON 10/6, Trepák 6/3. Csere: Tóth Á. –, Gáspár 2, Timberlake 4, Baki –.

Kipontozódott: Dill (35. perc)

A párharcot 3-1-s összesítéssel a ZTE nyerte.

A két szakvezető a bb1.hu-nak nyilatkozott a mérkőzés után:
Völgyi Péter, a ZTE vezetőedzője: Feltettük az i-re a pontot, tökéletes szezont produkáltunk.

Horváth Imre, az ASE vezetőedzője: Volt esélyünk a mérkőzés megnyerésére, amilyen jól sikerült az első félidő, olyan rossz lett a második. Sok labdát eladtunk és a külső dobások sem jöttek be. Gratulálok a ZTE-nek a bajnoki címhez, melyet egész éves teljesítménye alapján megérdemelten nyert meg.