Tenisz, Budapest Grand Prix: Szávay továbbjutott, Babos kiesett

Hétfőn elkezdődött a budapesti Római parton a női torna. Kedden két magyar is pályára lépett: a címvédő Szávay Ági sima játékban továbblépett, míg a wimbledoni páros-győztes Babos Tímea kikapott.

A második napon a hetedik helyen kiemelt Szávay Ágnes sima két szettben 6:3, 6:2-re , 1 óra 14 perc alatt legyőzte a horvát Jelena Kostanic Tosicot a 220 ezer dollár összdíjazású GDF Suez Grand Prix elnevezésű salakpályás női tenisztorna első fordulójában a Római Teniszakadémián. A következő fordulóban Ági ellenfele az osztrák Yvonne Meusburgerrel fog játszani.

Kora este pályára lépett a Babos Tímea is az első fordulóban, akinek nem volt szerencséje, hiszen a magyar származású svájci Timea Bacsinszkytól sima két szettben 6:4, 6:2.-re vereséget szenvedett, és kiesett.