BL, 3. selejtezőkör: DVSC-TEVA – FC Basel 0-2 (0-1) – a kibeszélő-show

Szerdán este 20:30-kor kezdődik a Bajnokok Ligája harmadik selejtezőkörének első összecsapása a DVSC-TEVA – FC Basel mérkőzés. Szurkoljunk közösen a Lokinak. Tartsatok velünk!

A 2010/2011-es szezonban a Debrecen a második selejtezőkörben kapcsolódott be a Bajnokok Ligájában. A sorsolás alapján eldőlt, mint ahogy egy évvel ezelőtt idén is találkozott egymással az észt FC Levadia Tallinal. Az első mérkőzésen a Levadia otthonában a Loki 1-1-es döntetlent játszott. Nem volt könnyű mérkőzés, de a lényeg Rezes révén gólt szerzett a hajdúsági együttes. Továbbá az is kiderült, hogy az észt-magyar párharc győztese a következő körben a svájci FC Basellel fog játszani. A debreceni visszavágón változatos, izgalmas és pörgős mérkőzésen a Loki, ha nehezen is, de 3-2-re sikerült legyőzniük, így összesítésben egy góllal jobb volt a magyar bajnok. A harmadik selejtezőkörben létrejött a DVSC-TEVA – FC Basel összecsapás. Kőkemény mérkőzés lesz, de nem lehetetlen a feladat.

2010.07.22. Csütörtök
Kondás Elemér szerint a svájci bajnok nagyon erős együttes
A kis Loki vezetője helyszínen tekintette meg az ellenfelet. Az FC Basel a Zürichet fogadta az első forduló rangadóján, és változatos összecsapáson 3-2-re nyert. A szakvezető szerint nagyon erős a svájci csapat, többek között erről beszélt a klub honlapján. “Eddig is tudtuk a Baselről, hogy jó csapat, de most megerősítettek ebben. Jó játékosok alkotják a csapatot, több svájci vagy más nemzetiségű válogatott található a keretben. Az biztos, hogy nagyon nehéz meccs elé néz a Loki, de úgy gondolom, bármi megtörténhet. A Basel változatos mérkőzést vívott a Zürich csapatával, a vendégek kétszer is vezettek, de a hazaiak mindkétszer egyenlítettek, és végül meg is nyerték a találkozót. Ebből is látszik, hogy nagyon tudnak küzdeni, sosem adják fel. Egy igazi játszó csapat. Alex Frei két gólt is szerzett a találkozón, minden labdára lecsap, egyértelműen életveszélyes elöl. Rajta kívül a jobb oldali védőre, Inkoomra érdemes odafigyelni, mert a támadásokból is kiveszi a részét, alapvonaltól alapvonalig játszik. Frei mellett a másik csatár, Zoua is veszélyes, míg rutinos labdarúgójuk, a csapatkapitány Huggel középen remekül szervezi a játékot Yapival. Hátul is masszívak, úgyhogy nem lesz egyszerű ellenük.

2010. Július 23. Péntek

Spanyol játékvezető fogja fújni a sípot a BL-mérkőzésen
Az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) kijelölte a DVSC-TEVA – FC Basel Bajnokok Ligája-selejtező játékvezetői hármasát – közölte a dvsc.hu. A játékvezető bizottságának döntése értelmében a DVSC-TEVA szerdán 20 órakor kezdődő Basel elleni mérkőzését a rutinos spanyol bíró, Cesar Muniz Fernandez vezeti majd. A 40 éves sípmester 2000 óta vezet a spanyol élvonalban, ahol rendszeresen számítanak a munkájára. A FIFA-keretnek 2007-ben lett a tagja. Azóta több nemzetközi kupamérkőzésen és válogatott találkozón dirigált. Két segítője José Manuel Fernandez Miranda és Javier Hugo Novoa Robles lesz.

Szilágyi Sándor, a DVSC-TEVA cégvezetője a klub honlapján bejelentette, hogy nem a Puskás Ferenc Stadionban, hanem Újpesten rendezik meg a Basel elleni összecsapást
Köszönettel tartozunk az Újpest vezetőinek, amiért lehetőséget biztosítanak számunkra, hogy a Basel elleni mérkőzést a Megyeri úton le tudjuk játszani. Köszönjük azt a lojalitást, amit az egyeztetések alatt biztosítottak annak érdekében, hogy ezt a meccset zökkenőmentesen megrendezhessük. Tiszteletben tartottuk az újpesti ultraszurkolókat, így szektorukat a debreceni drukkerek nem veszik igénybe. Bízunk benne, hogy ez a mérkőzés nem csak a DVSC számára, hanem az ország valamennyi szurkolója számára nagy jelentőséggel bír. Szorítanak a csapatnak annak érdekében, hogy továbbjusson, hiszen ez a magyar labdarúgás sikere is lehetne. Igyekeztünk a jegyárakat úgy megállapítani, hogy ne legyen a mérkőzésnek nagyon magas költsége. Az az érdekünk, hogy telt ház legyen. Reméljük, akik eljönnek, rendkívül nagy élményben lesz részük.

2010. Július 24. Szombat
Ismerkedjünk meg a Loki ellenfelével a svájci FC Baselt!

Az FC Basel (teljes nevén Fussballclub Basel) az egyik legnépszerűbb és legsikeresebb svájci klub. Tizenhárom alkalommal nyerte meg hazája bajnokságát, illetve 10 alkalommal hódította el a kupát. Az egyesületet 1893-ban alapították, székhelye Bázelben található. Az FCB újkori sikertörténete az 1999–2000-es szezonban kezdődött, azóta minden idényben az európai kupaporondon szerepelnek a bázeliek, akik megjárták már a BL második csoportkörét (2002–2003) és az UEFA-kupa negyeddöntőjét (2005–2006) is. Több magyar is futballozott, illetve edzősködött itt: játékosként Czibor Zoltán és Schaffer Alfréd, edzőként pedig Sárosi Béla és Vincze Jenő töltött el Bázelben néhány évet.

A csapat jelenlegi vezetőedzője a Bayern München korábbi német válogatott futballistája, a német Thorsten Fink. A 41 éves szakember 2009-ben azt a Christian Grosst váltotta a kispadon, akit a gyenge szereplés miatt tíz év után menesztettek az együttestől.

A keret „nemzetközi” és igen erős. A legnagyobb nevek az egyszeres argentin válogatott kapus, Franco Constanzo, az U20-as vb-aranyérmes, majd a ghánai nemzeti csapattal „felnőtt” vb-negyeddöntős Samuel Inkoom és a rutinos helvét Marco Streller, Alexander Frei csatárduó. Van itt még két svájci (Benjamin Huggel, Xherdan Shaqiri), ausztrál (Scott Chipperfield), svéd (Behrang Safari) válogatott is. Az egyik legnagyobb név az elefántcsontparti Gilles Yapi Yapo, aki több mint 50 alkalommal öltötte magára hazája válogatottjának mezét. A debreceniek is jól ismerhetik, hiszen 2008-ban még a Young Boys labdarúgójaként pályára lépett ellenünk, a debreceni visszavágón gólt is rúgott a Lokinak.

A Basel a nyáron hét labdarúgót szerződtetett, és ugyanennyien távoztak. Érkezett Matthias Baron (SV Weil), Genserix Kusunga (Servette Genevra), Fwayo Tembo (Etoile Sportive du Sahel/Tunesy), Yann Sommer (Grasshoppers), Gilles Yapi (Young Boys Berne), illetve felkerült a felnőtt keretbe egy tehetséges testvérpár, Granit és Taulant Xhaka. Eligazolt Carlitos (?), Antonio Da Silva (Karlsruher SC), Marcos Gelabert (Xamax), Klaus Oliver (Yverdon), Serkan Sahin (Konyaspor), Orhan Mustafi (Arminia Bielefeld, kölcsönbe) és Stefan Wessels (?)