Barrichello: csodás délelőtt, munkás délután

Dolgos, ugyanakkor eredményes szabadedzéseken van túl a Williams csapata a 25. Magyar Nagydíjon.

Délelőtt Rubens Barrichello a legszebb napjaira emlékeztető módon körözött a mogyoródi aszfalton, és az 5. leggyorsabb időt érte el, míg a tavalyi GP2-es futam győztese, Nico Hülkenberg is befért a TOP 10-be. A második tréningen a fiatal német vette át a vezető szerepet, és a 8. helyen zárta az edzést, míg a veterán brazilnak meg kellett elégednie a 12. pozícióval. Mindenesetre a mutatott teljesítmény alapján bizakodva várhatja az időmérőt és a futamot a brit istálló.

Noha sokan esőt jósoltak péntekre, a 25. Magyar Nagydíj szabadedzéseire, végül végig száraz pályán tréningezhettek a csapatok. A Williams csapat – melyet az F1 egyetlen magyar szponzora, a HELL támogat – mindkét tréningen elvégezte az eltervezett munkát, és versenyzői is elégedetten szállhattak ki az autóikból. Sőt, azokat az új alkatrészeket is tesztelni tudták, amit a rossz idő miatt Hockenheimben nem tudtak. Rubens Barrichello délelőtt végig szenzációsan vezetett, és végül az 5. leggyorsabb időt autózta, míg csapattársa, Nico Hülkenberg a 10. helyen végzett. Délutánra kissé befelhősödött, de az ígért eső elmaradt. A fiatal német pilóta folytatta remeklését, jelentősen javítva az eredményén, végül a 8. leggyorsabb kört teljesítette, míg Barrichello a csodás délelőtt után egy munkás délutánt tudhatott maga mögött, és végül a 12. időt érte el. Úgy tűnik, az FW32-es működik, így joggal várja mindenki a csapatból, hogy az időmérőn mindkét versenyző bekerül a Q3-ba.

Patrick Head, műszaki igazgató szerint sikerült minden tervezett munkát elvégezniük. „Átlagos pénteki napon vagyunk túl. A megfelelő gumikat kiválasztottuk, és úgy néz ki, a lágy abroncs lesz az ésszerű választás. Bőven van még munkánk, további javulást várunk a harmadik szabadedzésen, és bízunk abban, hogy az időmérőn mindkét autónk bekerül a Q3-ba.

Rubens Barrichello (1. szabadedzés: 5. hely, 1:22.601, 25 kör, 2. szabadedzés: 12. hely, 1:21.844, 36 kör) bevallottan szereti a magyar pályát, hisz 2002-ben győzött a Hungaroringen. A technikás brazil ezúttal is bebizonyította, bőven van helye a Forma-1-ben, hisz délelőtt az ötödik legjobb köridőt érte el, majd délutánra ezt az idejét is képes volt több mint fél másodperccel megjavítani. Igaz, ez csak a 12. helyre lett elég, de a mutatott teljesítmény alapján meglepetés lenne, ha Barrichello nem kerülne be a kvalifikációs tréningen a legjobbak közé. „Nagyon jó napon vagyunk túl, és minden olyan tesztet elvégeztünk, ami fontos volt számunkra. Pontosan látjuk már, mi kell ahhoz, hogy az autóink olyan teljesítményt nyújtsanak, ami elég lesz ahhoz, hogy a legjobbak között végezzünk. Mindenki teszi a dolgát, és nagy erőfeszítéseket teszünk annak érdekében, hogy eredményes hétvégét zárjunk.

Nico Hülkenberg (1. szabadedzés: 10. hely, 1:22.966, 25 kör, 2. szabadedzés: 8. hely, 1:21.623, 41 kör) képeségeiről már tavaly is mindenki meggyőződhetett a Hungaroringen, ahol simán megnyerte a GP2-es futamot. Akkori tapasztalatait is felhasználva nagyon jó munkát végzett a két szabadedzésen, hisz mindkétszer a TOP 10-ben végzett. Ha az időmérőn nem hátráltatja technikai probléma, akkor reménykedhet a Q3-b kerülésben. „Pozitív napot zártunk, hatékonyan tudtuk végrehajtani azt a programot, amit előirányoztunk magunknak. Egy biztos, nem dőlhetünk hátra, sok munka vár még ránk. Megvan a versenytempónk, akárcsak Hockenheimben, és abban reménykedem, hogy az időmérőn ez elég lesz a Q3-ba való kerüléshez.

Forrás: At&T Williams/Anderson Communications

Barrichello: csodás délelőtt, munkás délután” bejegyzéshez egy hozzászólás

1. Visszajelzés: Barrichello: csodás délelőtt, munkás délután | Sportmagazin – Sportmag.hu – Minden ami sport – Sportmagazin – Foci – Kézilabda – Kosárlabda