Nico Hülkenberg ismét bizonyította tehetségét

Felemás időmérő edzésen van túl a Williams F1-es csapata a Hungaroringen. A szabadedzéseken mutatott forma alapján a brit istálló tagjai arra számítottak, hogy a végig a legjobb tíz között lévő Nico Hülkenberg és a tapasztalt Rubens Barrichello is bekerül a Q3-ba. A fiatal német versenyző beváltotta a hozzá fűzött reményeket, és megszerezte a 10. rajtkockát, míg brazil csapattársa éppen mögüle, a 12. pozícióból várhatja a vasárnapi startot a 25. Magyar Nagydíjon.

Mindenki tudta, hogy a Hungaroringen talán az időmérő edzés a legfontosabb, hisz a mogyoródi aszfalton nagyon kevés előzési pont van. Éppen ezért azoknak, akik pontszerzési vággyal akartak indulni a magyar futamon, létfontosságú volt, hogy beverekedjék magukat a Q3-ba. A Williams csapat – mely a mezőny egyedüli, magyar szponzor, a HELL által támogatott istállója – végül félig teljesítette az elvárásokat, hisz az egész hétvégén pazarul vezető Nico Hülkenberg végül bekerült a legjobb tíz közé. Rubens Barrichello viszont az utolsó másodpercekben kiszorult a TOP 10-ből – a Q2-ben a nagy forgalom miatt nem tudta megfelelő hőmérsékletre melegíteni a gumijait a gyors körére -, így a vasárnapi futamon egymás mögül rajtol a két Williams-pilóta. Az eredmény mindenesetre biztató, minden esély megvan arra, hogy a futam végén mindketten pontszerző helyen zárják a jubileumi Magyar Nagydíjat.

Patrick Head, műszaki igazgató szerint az lesz a legfontosabb a futamon, hogy mindkét versenyző jobban rajtoljon, mint Hockenheimben. „A rajtrácson elfoglalt pozíciónk miatt mindenképpen szükség lesz arra, hogy a pilótáink jobban startoljanak, mint azt Hockenheimben tették. Igaz, hosszú a futam, de ezen a pályán nagyon fontos, milyen első kört teljesítesz. Kész a stratégiánk, kiválasztottuk a megfelelő abroncsokat, de azt hiszem, a többi csapat is hasonló döntést fog hozni a versennyel kapcsolatban.”

Rubens Barrichello (12. rajthely: Q1 – 1:21.478, Q2 –1:21.331) a szombat délelőtti szabadedzésen folytatta megbízható szereplését a 25. Magyar Nagydíjon – a 11. lett 1:21.705-ös idővel -, így joggal reménykedett abban, hogy az időmérőn is a legjobbak közé kerül. A kvalifikációs tréning első részében úgy nézett ki, hogy a veterán brazil akár meg is lepheti az élmezőnyt, ám sajnos a Q2-ben a nagy forgalomban csak a 12. időt autózta a hideg gumik miatt, így nem került be a legjobb tízbe. „A Q1-ben minden tökéletes volt, az autó jól működött, boldog voltam, hogy éppen csak annyit kell köröznöm, ami a biztos továbblépéshez szükséges. Amíg a többiek még küzdöttek, kényelmesen ültem a boxban. Amikor a Q2-ben kimentem a gyors körömre, hatalmas forgalomba kerültem, emiatt lassan tudtam csak menni, így a gumijaim nem tudtak az optimális hőfokra melegedni. Nem volt tapadásuk, elment az autó egyensúlya, így a gumik miatt kénytelen voltam feladni a Q3-as álmaimat.”

Nico Hülkenberg (10. rajthely: Q1 – 1:21.598, Q2 – 1:21.275, Q3 – 1:21.710) az összes szabadedzésen bizonyította, hogy fekszik neki a Hungaroring, hisz szombat délelőtt is bejutott a TOP 10-be: 1:21.513-as idejével a tizedik leggyorsabb kört teljesítette. Az időmérőn aztán folytatta remeklését a GP2 tavalyi bajnoka, és végig pazar időket autózva, bejutott a Q3-ba. Ott azonban az addigi legrosszabb körével végül a tizedik helyet szerezte meg. „Nagyon jó eredmény a Q3-ba jutás, és tisztában van mindenki a csapatban azzal, hogy milyen szoros volt a mezőny, de ennek ellenére kicsit bánt, hogy nem tudtam előrébb végezni. Sajnálom, hogy a Renault mindkét autója és de la Rosa is megvert néhány tizeddel. Nagy kihívás lesz a futam, de bízom a pontszerzésben, annak ellenére, hogy tudom, nagyon versenyképes autók vannak körülöttem a rajtrácson.”

Forrás: At&T Williams/Anderson Communications

Nico Hülkenberg ismét bizonyította tehetségét” bejegyzéshez egy hozzászólás

1. Visszajelzés: Nico Hülkenberg ismét bizonyította tehetségét | Sportmagazin – Sportmag.hu – Minden ami sport – Sportmagazin – Foci – Kézilabda – Kosárlabda