Női Kosár, Eb-selejtező: Magyarország – Montenegró 65-76 (24-16, 15-14, 10-20, 16-26) – a kibeszélő-show

Hétfőn délután 17:00-kor Miskolcon kezdi meg a szereplését a magyar női kosárlabda-válogatott először Montenegró ellen. Szurkoljunk közösen a lányoknak! Tartsatok velünk!

Mint ismeretes a női kosárlabda-válogatott élén új edző irányítja az együttest, méghozzá a soproniak fiatal szakembere Székely Norbert. A sok sérülés és lemondás miatt, egy egészen fiatal csapat fog pályára lépni az Eb-selejtezőn. Az is eldőlt, hogy Fegyverneky Zsófia lett a csapatkapitány.

Íme az ellenfeleink az Eb-selejtezőn: Montenegró, Bulgária, Törökország, Finnország, és Törökország.

Ma délután Miskolcon fogadjunk a Montenegrót. A mérkőzést élőben közvetíti a Sport1 16:45-től.

—————————————————————————————————————————————————-

16:30: Köszöntjük a kedves szurkolókat! Hamarosan megkezdődik az Eb-selejtező mérkőzés.

16:45: Buttás Pál, Tanár úr, korábbi szövetségi kapitány, és többszörös magyar bajnok edző, a SportTV-ben elmondta, hogy ebben a csoportban három együttesnek van esélye a továbbjutásra: Törökország, Montenegró, és mi magyarok.

16:50: Tudni kell, hogy ebből az ötös csoportból automatikusan két csapat jut tovább, aki harmadikként végez, annak újabb selejtezőt kell játszani, és ott már csak egy együttes mehet ki az Eb-re.

16:55: Ezekben a percekben mutatják be a csapatokat, a mieink tiszta fehérben, míg a vendégek tiszta pirosban fognak játszani.

17:00: A két csapat himnusza következik, először Montenegró, aztán a mieink jön.

17:09: Elkezdődött az első negyed! Hajrá, Magyarok!

A mieink szerezték meg a labdát.

17:30: Vége az első negyednek. A mieink 24-16-ra vezetnek. Jól játszunk, lelkesen a masszív Montenegró ellen. Csak, így tovább!

17:32: Lassan kezdődik a második negyed.

17:33: A játékot Montenegró kezdte.

17:55: Vége a második negyednek. a félidőben kilenc pontos magyar vezetés.

Összefoglaló: Jól játszunk, stabilan, és bátran. Néha becsúszik egy-egy hiba, de ez még belefér. A második negyedben hol 4-el, hol 8-al, vagy 15 ponttal is vezettünk. Továbbra is vinni kell ezt a játékot, és akkor meg lesz a két pont. A magyar csapat legjobbja: a kilenc pontos Horti és a nyolc pontos Fegyverneky.

18:10: Elkezdődött a harmadik negyed. Mindent bele, Csajok!

18:18: Rossz hírünk van, vezetnek a montenegróiak 42-41-re. Nem játszunk jól. Ébresztő!!

18:25: Bő másfél perccel a harmadik negyed előtt 45-46 az állás.

18:27:Vége a harmadik negyednek. A végén három ponttal is vezettek a vendégek, de végül, csak egy pont a hátrányunk. Szörnyű játék volt ez a harmadik rész. Felejtsük is el. Nyerjük meg az utolsó menetet!

18:30: Elkezdődött a negyedik, utolsó negyed. Mindent bele, Csajok!

18:35: 7 perccel a vége előtt 53-56 az állás. Küzdünk, néha nem mennek a dobások, de azért összejönnek. Gyerünk Csajok! Nem feladni!

18:36: Fegyverneky bravúrosan szerzett labdát, majd pontot is szerzett. 56-58! Vendég időkérés.

18:39: Folytatódik a játék, még 6 perc van a végéből.

18:42: Magyar időkérés 56-60-as állásnál.

18:58: Vége kikaptunk. 11 pontos vereséget szenvedtünk, pedig nem így nézett ki az első félidő után… Sok munkája lesz még Székely Norbertnek a csapattal.