Vasárnap délután 16:30-kor Szolnokon rendezik meg a Magyarország – Finnország női Eb-selejtező harmadik mérkőzését. Szurkoljunk közösen a fiatal magyar együttesnek, hogy megszerezze első győzelmét a sorozatban. Tartsatok velünk!

Nincs könnyű helyzetben a magyar női kapitány, Székely Norbert, hiszen a fiatal válogatottal egy eredményes munkának az alapjait kell, hogy lerakjon. Az Eb-selejtező sorozatban, eddig két alkalommal játszottunk, és sajnos két vereség lett belőle. Az első összecsapáson hazai pályán 65-76-ra kikaptunk a Montenegrótól, pedig a félidőben még mi vezettünk. A második találkozón bolgárok otthonában 68-57-re vereséget szenvedtünk.

A mai napon a finnekkel fogunk játszani. Itt az ideje, hogy a tehetséges, és szerethető csapatunk megszerezze idei első győzelmét az Eb-selejtezőn.

—————————————————————————————————————————————————-

16:15: Köszöntjük a kedves szurkolókat! Ma megkezdjük a Kosárlabda-napot, először a hölgyekkel kezdjük, aztán a fiúk jönnek.

16:20: A két együttes eddig kilenc alkalommal játszott egymással ellen, és mind a kilencszer a mieink nyerték meg. Utoljára 2005.augusztus 19-én játszottunk Kotkában, a magyarok 74-60-ra nyertek.

16:26: Szolnokon éppen zajlik a csapatok bemutatása. Jó a hangulat a csarnokban, bízzunk abban, hogy a mérkőzés után is megmarad a jókedvünk. Jönnek a himnuszok.

16:30: A mieink tiszta fehérben, a finnek tiszta kékben fognak játszani.

16:35: Kezdődik a mérkőzést. Hajrá, Magyarok! A finnek hozták el a labdát.

1. negyed.

16:43: Túl vagyunk az első negyed felén, a mieink 14-8-ra vezetnek. Helyenként jól játszunk, de védekezésben vannak hibák.

16:52: Elkezdődött az utolsó perc az első negyedben.

16:55: Vége az első negyednek. 25-17.

Összefoglaló: Támadásban jól játszik, néha becsúszik egy-egy hiba. Védekezésben is akadnak hibák, összességében elmondható, jól játszunk. Csak, így tovább!

16:56: Elkezdődött a második negyed.

17:05: Még 4 perc van még a második negyedből, a mieink 39-25-re vezetnek.

17:13: Az utolsó perc kezdődött el a második negyedben.

17:15: Vége a második negyednek, a félidőben 45-31-re vezetünk a finnek ellen.

Összefoglaló: Az első félidőben a mieink támadásban jól játszanak, csak a dobásoknál, ha egy picit pontosabban értékesítenénk, akkor nagyobb is lehetne a különbség. Védekezésben helyenként akadnak apró hibák, de ez még elfogadható. Bízzunk abban, hogy a második félidőben tudjuk folytatni ezt a jó játékot.

17:28: Lassan kezdődik a harmadik negyed.

17:32: Elkezdődött a harmadik negyed.

17:42: Négy perccel a vége előtt 57-35-re vezetünk. Magabiztosan játszunk, csak így tovább.

17:51: Elkezdődött az utolsó perc.

17:53: Vége a harmadik negyednek 59-48.

Összefoglaló: A harmadik negyed közepéig jól játszottunk, hiszen vezettünk már 22 ponttal, és a játékrész végére 11 pontra olvadt a különbség.

17:55: Elkezdődött a negyedik, utolsó negyed. Gyerünk, Csajok! Verjük meg meg őket!

18:02: 4 és fél perccel a vége előtt, 66-53-ra vezetünk.

18:11: 1:22 van még a meccs végéből időkérés van, 70-54-re vezetünk.

18:14: Elkezdődött az utolsó perc.

18:18: Vége! 72-55-re megnyertük a mérkőzést!

Szép Lányok! Megvan az első győzelmünk az Eb-selejtezőn. A Sport1 szakkommentátora Pálinkás József Krivacevic Tijanat választotta meg a mérkőzés legjobbjának.

Eb-selejtező, C-csoport, 3. forduló:

Magyarország-Finnország 72-55 (25-17, 20-14, 14-17, 13-7)
Legjobb dobók: Krivacsevics 18, Nagy-Bujdosó 18, Fegyverneky 12, 11, Horti 10, illetve Pounds 14

A magyar csapat további programja:
augusztus 11.: Törökország-Magyarország, Konya 17:00
augusztus 17.: Montenegró-Magyarország, Cetinje 20:00
augusztus 20.: Magyarország-Bulgária, Budapest 17:00
augusztus 23.: Finnország-Magyarország, Vantaa 16:00
augusztus 26.: Magyarország-Törökország, Miskolc 17:00

Női Kosár, Eb-selejtező, 3. mérkőzés: Magyarország – Finnország 72-55 (25-17, 20-14, 18-17, 13-7) – a kibeszélő-show” bejegyzéshez ozzászólás

1. Visszajelzés: Női Kosár, Eb-selejtező, 3. mérkőzés: Magyarország – Finnország 72-55 (25-17, 20-14, 18-17, 13-7) – a kibeszélő-show | Sportmagazin – Sportmag.hu – Minden ami sport – Sportmagazin – Foci – Kézilabda – Kos

2. Visszajelzés: Női Kosár, Eb-selejtező, 3. mérkőzés: Magyarország – Finnország – a kibeszélő-show | Sportmagazin – Sportmag.hu – Minden ami sport – Sportmagazin – Foci – Kézilabda – Kosárlabda