Férfi Vízilabda: Újabb pofon….

Végig szoros meccsen egygólos vereséget szenvedett a válogatott Montenegrótól Portugaletében, a nemzetközi torna második napján. A játék sokkal jobb volt, mint pénteken, s a nehéz ellenféllel vívott kiélezett küzdelem tapasztalatai remélhetőleg jól hasznosulnak majd az EB-felkészülés során – számolt be a vlv.hu.

Az egész meccs során csak az ellenfél vezetett, de az utolsó negyedig szinte rögtön sikerült egyenlíteni és a legvége is izgalmas volt. Sokszor át is vehettük volna a vezetést, de ez nem sikerült. A játék összehasonlíthatatlanul jobb volt, mint a románok ellen, és ezúttal kiemelkedő egyéni teljesítmények is akadtak – elsősorban Hosnyánszkyt kell kiemelnünk, aki kétszer is próbálkozott az általa hagyományosan alkalmazott csavarral, s a második alkalommal – a dudaszóval egy időben – káprázatos gólt ragasztoitt a montenegrói kapuba.

Montenegró-Magyarország 8:9 (2:1, 2:2, 3:2, 2:3)
Portugalete, v.: Tulga, Stambalija
Montenegró: D. Radics – A. Radics, Paskovics 2, Danilovics 2, Vukcsevics, Ticsics, Mladan Janovics 3, Nikola Janovics, Ivovics 1, Petrovics, Gojkovics 1, Jokics, Sefik (kapus). Szövetségi kapitány: Petar Porobics
Magyarország: Nagy V. – Bárány 1, Madaras 1, Varga Dénes, Bundschuh, Hosnyánszky 3, Vámos 1, Szivós 1, Varga Dániel, Biros, Kis G. 1, Bátori. Szövetségi kapitány: Kemény Dénes
Gól – emberelőnyből: 3/9, ill. 5/9 (egy páros kiállítás mellett)

A mérkőzés alakulása:

1:0, 2:0, 2:1/ 2:2,3:2, 3:3, 4:3 félidő 4:4, 5:4, 6:5, 6:6/ 7:6, 8:6, 9:6, 9:7, 9:8