Bajnokok Ligája selejtezők: keddi eredmények

Kedden öt mérkőzést játszottak a Bajnokok Ligája negyedik és egyben utolsó selejtező körében.

A Zenit-Auxerre párharc mellett további négy mérkőzést rendeztek kedden a Bajnokok Ligájában a főtáblára kerülését vívott selejtezőkörben. A Dinamo Kijev és az Ajax nem bírt egymással, a szlovák Zilina viszont óriási lépést tett a főtábla felé a Sparta Praha 2-0-s legyőzésével. A Tottenham 0-3-ról mentette meg továbbjutási esélyeit a Young Boys-szal szemben. – írja a pepsifoci.hu

A Dinamo és az Ajax az első félidőben nem bírt egymással, a fordulás után aztán a hollandokra kacsintott a szerencse, Garmash jutott a kiállítás sorsára. Az amszterdamiak gyorsan ki is használták az emberelőnyt, mindössze két perccel a piros lap után Vertonghen talált be. Alig tíz percig örülhettek csak a vendégek, mert Gusev a 66. percben egyenlített, és mivel több gól nem esett, a továbbjutás a visszavágón dől majd el.

Trondheimben a Rosenborg került előnybe az északi csapatok csatájában, a 22. percben Iversen vette be a Köbenhavn hálóját. Az 57. percben Henriksen is betalált, ám a 84. percben Gronkjaer szépített, így a dánok helyzete nem olyan reménytelen a visszavágó előtt.

A legnagyobb bravúr a szlovák bajnok Zilina nevéhez fűződött, amely a Sparta Praha otthonában nyert Ceesay és Oravec góljaival, így óriásit lépett a főtáblára kerülés felé.

Gólgazdag meccsen van túl a Young Boys és a Tottenham. A svájciak már 3-0-ra is vezettek az első félidőben, ám az angolok még a szünet előtt szépíteni tudtak, és a fordulás után, néhány perccel a vége előtt Pavljucsenko révén egy gólra felzárkóztak, így bár a Young Boys várhatja előnnyel a visszavágót, Crouchéknak akár egy sovány 1-0-s győzelem is főtáblára jutást érhet.

Dinamo Kijev – Ajax 1-1 (Gusev 66. ill. Vertonghen 58.)
Rosenborg – Köbenhavn 2-1 (Iversen 22., Henriksen 57. ill. Grönkjaer 84.)
Sparta Praha – Zilina 0-2 (Ceesay 51., Oravec 73.)
Young Boys – Tottenham 3-2 (Lulic 4., Nitsama 13., Hochstrasser 28. ill. Bassong 42., Pavljucsenko 83.)
Zenit – Auxerre 1-0 (Kerzsakov 3.)

Bajnokok Ligája selejtezők: keddi eredmények” bejegyzéshez egy hozzászólás

1. Visszajelzés: Bajnokok Ligája selejtezők: keddi eredmények | Sportmagazin – Sportmag.hu – Minden ami sport – Sportmagazin – Foci – Kézilabda – Kosárlabda