Ifjúsági Olimpia (5. nap) Újabb magyar aranyérem!

Megszereztük a második aranyérmünket az I. Ifjúsági Olimpián Dudás Eszter triatlonista révén! Több magyar is érdekelt volt a mai napon!

Triatlon: Ma a triatlon csapatversenyeit rendezték Szingapúrban, amelyben a csapatok 2 lányból és 2 fiúból álltak. Dudás Eszter az Európa 1-es csoportban volt érdekelt portugál Miguel Valente Fernandesszel, az izraeli Fanny Beisaronal és az osztrák Alois Knabllel. Mindenki 250 métert úszott, 6,6 km-t kerékpározott és 1,6 km-t futott. Dudásék eleinte a harmadik helyen haladtak, majd feljöttek a második helyre, végül az osztrák fiú hajrájának köszönhetően megnyerték a viadalt! Dudás Eszter aranyérmes lett az olimpián. Hankó Gábor az Európa 3-as csapatban volt érdekelt, ők a 6. helyen végeztek.

Atlétika: A kalapácsvetés selejtezőjében  Töreky Balázs a negyedik helyen végzett (71.30), míg Fertig Fruzsina a nyolcadik lett (53.90), így mindkét magyar versenyző bejutott a szám fináléjába.

Úszás: Három számban voltunk délelőtt érdekeltek. Bernek Péter 100 méter gyors előfutamában indult, ám sajnos 51.40-es időeredménye nem volt elég a középdöntőhöz. Ambrus Diána 100 pillangón állt rajthoz, futamában a hetedik lett és ő sem jutott a délutáni középfutamba. 4×100-as gyorsváltónk azonban bejutott a délutáni döntőbe, miután a Kapás Boglárka, Ambrus Diána, Olasz Anna, Bucz Ágnes összetételű váltó remekül teljesítve kiharcolta a finálét, amelyet magyar idő szerint 13:20-kor rendeznek!

A fináléban az első úszónk, Bucz Ágnes még a negyedik helyen váltott, de utána sajnos a nyolcadik helyre esett vissza a magyar váltó. Kapás Boglárka révén egy pozíciót sikerült javítani, így végül a hetedikek lettek a mieink. A számot Kína nyerte. A délutáni döntőket a helyszínen izgulta végig a négyszeres olimpiai és hatszoros világbajnok orosz úszólegenda, Alekszandr Popov.

Eredmény:

lányok 4x100m gyorsváltó, Olimpiai-bajnok:Kína 3:46.64, 2.Németország 3:49.02, 3.Kanada 3:49.12,…7.Magyarország 3:56.42

KERÉKPÁRSPORT
A Tampines Nike Parkban a BMX szakág képviselői selejteztek.
A két magyar induló Kéry Zsófia és Szoboszlay Patrik a nyolcaddöntőben az 1 futamba kapott besorolást az elért 16. illetve 18. helyezése alapján.

A folytatásban Kéry Zsófia az elődöntőig jutott, ahol a 15. helyen fejezte be a versenyt. Szoboszlay Patriknak nem sikerült a legjobb 16 közé beverekednie magát, a 20. helyen végzett.
A befejező két szám (lány időfutam, fiú mezőnyverseny) előtt négy nemzetet megelőzve a magyar válogatott 28. helyen áll 246 ponttal.

TENISZ

Babos Timea számára nem marad emlékezetes a csütörtöki versenynap.

Először az egyesek bronz találkozóján veszített két játszmában a szlovák Jana Cepelovatól, majd rövid idővel később a belga An-Sophie Mestach oldalán is gratulálni kényszerült az őket legyőző Tang Hao Chen, Zheng Saisai kínai duónak.
A párosok elődöntőjét rövídítésben vesztették el.

Babosék a bronz éremért az orosz Dania Gavrilova, Yulia Putintseva duóval mérkőznek.

Eredmények:
lányok, egyes, bronzmérkőzés: CEPELOVA Jana (SVK) – BABOS Timea 6-2, 7-5

lányok, páros elődöntő: BABOS Timea / MESTACH An-Sophie (HUN / BEL) – TANG Hao Chen / ZHENG Saisai (CHN) 6-3, 3-6 (7-10)

(forrás: mob.hu)