Ifjúsági Olimpia- 6. nap

Az I. Ifjúsági Olimpia hatodik napján az utolsó úszó számokat rendezik, amelyben hat magyarnak is drukkolhatunk. Íme a mai nap eredményei röviden. (folyamatosan frissítve)

Úszás: Bernek Péter megnyerte a 200 hát előfutamát, míg Zámbó Balázs második lett futamában, így mindketten bejutottak a délutáni fináléba, amelyet magyar idő szerint 12:25-kor rendeznek. Biczó Bence fölényesen nyerte meg a 200 pillangó előfutamát, míg Szána Zsombor 8. lett, így szintén két magyar lesz ott a fináléban, reméljük újabb aranyéremmel gazdagodik a magyar csapat. 400 női gyorson Kapás Boglárka megnyerte futamát, míg Olasz Anna futamharmadiként jutott a döntőbe.

A második döntőben 200m háton a négyes pályán rajtolt az előfutamok legjobbja Bernek Péter.
A magyar úszó 50, 100 és 150m-nél is elsőként fordult. A hajrában egyre jobban megközelítette a mellette tempozó izraeli Toumarkin, de az előny kitartott, Bernek Péter megszerezte a magyar csapat harmadik olimpiai aranyérmét.
Kellemes meglepetésre a dobogó harmadik fokára Zámbó Balázs állhatott fel.
Egy óra sem telt el az uszodában és ismét két magyar állt a rajthoz a 200m pillangó döntőjében. Az első 50m-en még nem haladtak az elsők között a magyarok.
A második 50m-en jött fel Biczó Bence, s ezután már nem volt kétséges, hogy ő lesz ennek a számnak a bajnoka. Szána Zsombor a hetedik helyen ért a célba. Biczó fantasztikus időt úszott: 1:55.89-cel ezüstérmes lett volna a felnőttek között az Európa-bajnokságon!
Az utolsó egyéni úszó döntőben 400m gyorson Kapás Boglárka óvatossan rajtol. Fél távig két amerikai és egy brit haladt az élen. 250m-nél Kapás feljött a második pozicióba, majd 300m-től elhúzott a többiektől, s fölényesen közel 4 másodperc előnnyel csapott be elsőként a célba.
Ezzel a nap harmadik magyar aranyérmét szerezte. A másik magyar döntös Olasz Anna a nyolcadok helyet szerezte meg.

Fiúk
200m hát, Olimpiai-bajnok: Bernek Péter 1:59.18, 2.Yakov Toumarkin (Izrael) 1:59.39, 3.Zámbó Balázs 2:01.60
200m pillangó, OB: Biczó Bence 1:55.89, 2.Chad le Clos (Dél-Afrika) 1:56.85, 3.Marcin Cieslak (Lengyelország) 1:57.68,…7.Szána Zsombor 2:01.52
ányok
400m gyors, OB:Kapás Boglárka 4:10.37, 2.Kiera Janzen (Egyesült Államok) 4:14.28, 3.Elenaor Faulkner (Nagy-Britannia) 4:14.31,…8.Olasz Anna 4:20.24

VITORLÁZÁS

A vitorlázó Byte CII hajóosztályban és a szörf Techno 293 osztályban újabb két futamot rendeztek.
A befejezett hat futamból minden versenyző a legrosszabb eredményét kiejthette az összetett pontversenyben. Ez kedvezett a Byte CII-ben induló Bathó Péternek, s feljött a 17. helyre.
A szörfös Nikl András két gyengébb futamot teljesített, de az ötödik futamban elért 18. helyét kiejthette, s a 11. helyen várja a folytatást.